Malokarpatské vinobranie v Modre

Jana Kuchtová / September 2006 / Prečítané 3354 krát
Mesto Modra vás pozýva na tradičné oberačkové slávnosti pod názvom Malokarpatské vinobranie Modra 2006. Na podujatí vás radi privítame v dňoch 22. – 24. septembra. V ponuke nebude chýbať dobrá zábava, burčiak, vínko, špeciality malokarpatského regiónu, ako aj bohatý kultúrny sprievodný program. Slávnostné otvorenie sa uskutoční v piatok o 17.00 hod. Prvým dúškom. Degustovať môžete na medzinárodnej prehliadke vín Vinofórum Modra 2006, prvýkrát sa u nás bude konať Strunobranie – prehliadka folkovej, trampskej a country hudby, v nedeľu napoludnie si pochutnáte na burčiaku z fontány Sv. Floriána.
Neodmysliteľnou a očakávanou bude aj Intronizácia rytierov Európskeho vinárskeho rytierskeho stavu spojená so slávnostnou bohoslužbou – 22. 9. o 15.00 hod. v kostole sv. Štefana Kráľa. Nedeľa bude patriť alegorickému sprievodu, v ktorom sa predstavia nielen Modrania, ale i celý malokarpatský región. Na sprievodných výstavách sa predstavia modranskí seniori, prezentované budú staré dobové pohľadnice, sochár Martin Dzurek s výstavou Anjeli. Deti zo základných škôl návštevníkom ukážu vlastnoručne vyrobené malokarpatské vinohradnícke strašiaky.
Všetky potrebné informácie, ako aj kompletný program modranského vinobrania nájdete na www.modranet.sk , www.modra.sk  a na tel. č. 033/647 2112, 033/647 2212, rovnako aj na plagátoch.

Ohodnoťte článok: