Pripravujú stolnotenisový maratón

Milan Oravec / September 2006 / Prečítané 1571 krát
V našom meste sa pripravuje ďalšie zaujímavé športové podujatie. Bude ním v dňoch 6. a 7. októbra Stolnotenisový maratón, v rámci ktorého budú dve trojčlenné družstvá hrať 24 hodín nonstop. Bude to pokus o oficiálny slovenský rekord.
Organizátormi podujatia, ktoré sa uskutoční v Dome kultúry, sú František Béber, Stolnotenisový klub ZŠ Na bielenisku a Mesto Pezinok pod záštitou primátora Olivera Solgu. Garantom akcie je Slovenský stolnotenisový zväz, generálnym sponzorom Stavoimpex a hlavnými sponzormi Nadácia REVIA, Akruks a Böttcher.
Význam podujatia podčiarkuje aj to, že sa bude bojovať o Pohár prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča.
Hlavná súťaž – maratón sa začína 6. októbra o 15.00 hod., ukončenie zápasu bude 7. októbra o 15.00 hod.
Podujatie bude mať aj bohatý sprievodný program. V piatok 6. 10. o 16.00 hod. sa začína exhibičný zápas profesionálov, o hodinu neskôr bude turnaj sponzorov a osobností. O 18.00 turnaj detí do 15 rokov a o 20.00 hod. zápasy a turnaje pre verejnosť. V sobotu 7. 10. o 10.00 hod. sa začína turnaj detí do 15 rokov, o 12.00 hod. ukážka tréningu detí a o 13.00 hod. turnaj o pohár S.T. Maratónu.
Ako sa zrodil Stolnotenisový maratón? Spýtali sme sa na to hlavného organizátora Františka Bébera: – Takéto podujatie som chcel urobiť už na základnej vojenskej službe, ale nenašiel som vtedy u veliteľov pochopenie. S úmyslom oživiť starú myšlienku som oslovil nášho primátora, ktorý mi vyšiel v ústrety. V spolupráci s vedením Stolnotenisového klubu ZŠ Na bielenisku začala myšlienka nadobúdať reálne kontúry a vyústila do reálneho podujatia.


Ohodnoťte článok: