S novým trénerom a dlhodobými cieľmi

September 2006 / Prečítané 1673 krát
V utorok 1. augusta začali s prípravou na novú sezónu volejbalistky extraligového VTC Pezinok. Pod vedením nového trénera, Ladislava Popeláša (29), sa pripravovali v prvých dňoch v domácich podmienkach. Od 5. do 13. augusta absolvovalo družstvo sústredenie v Liptovskom Jáne, počas ktorého štartovalo aj na turnaji v Liptovskom Hrádku, kde obsadilo 3. miesto. Ďalšia príprava prebiehala opäť v domácich podmienkach, spestrili ju dva kvalitné pezinské turnaje. Najskôr to bol začiatkom septembra GALA cup, kde v konkurencii šiestich tímov obsadili Pezinčanky 5. miesto. Na 20. ročníku tradičného Pezinského strapca obsadili naše volejbalistky v konkurencii ôsmich kvalitných družstiev 8. miesto. Do začiatku extraligy volejbalistiek, 30. septembra, absolvuje družstvo ešte prípravné zápasy na domácej pôde a turnaj v srbskej Subotici.
Z minuloročného kádra odišli Beňová, Kubová a Viestová, otázne je zatiaľ pôsobenie Nestarcovej a Stankovianskej. Na prestup prišli Andrea Hnátová s Líviou Kručovskou zo Slávie UK Bratislava, ktoré už vo VTC hosťovali v priebehu minulej sezóny. Zo Slávie prišla tiež liberka Zuzana Tobiášová. Ďalšími dvoma posilami sú univerzálna hráčka Diana Turkovičová a nahrávačka Júlia Vavrová z Doprastavu Bratislava. Väčšiu šancu dostane aj benjamínka z domácej liahne Nikola Nemcová. O cieľoch klubu v nasledujúcej sezóne nám povedal prezident VTC Ľubo Stražay:
Nikdy sme si nedávali ciele, že musíme skončiť do určitého miesta. Káder sme omladili a s novým trénerom sme sa dohodli na dlhšej spolupráci, s tým, že chceme postupne napredovať. Našim cieľom je udržať si priazeň pezinských fanúšikov a hrať príťažlivý volejbal. Bolo by však pekné zopakovať minuloročné umiestnenie. Našim cieľom je tiež organizačne i športovo zvládnuť turnaj Pohára CEV, ktorý sa uskutoční v januári v Pezinku.
Počas turnaja GALA cup sme oslovili aj nového trénera L. Popeláša:
l Čo vás prilákalo do Pezinka?
Posledných päť rokov som pôsobil v Slávii UK, zdalo sa mi, že je to už dlho a žiadala sa mi zmena. Do Pezinka ma prilákalo divácke zázemie, tá volejbalová atmosféra ktorá tu panuje.
l S akými ambíciami ste do Pezinka prišli? Čo by ste tu chceli dosiahnuť?
Dohodli sme sa s vedením VTC, že naša spolupráca bude dlhodobejšia a koncepčnejšia. V súčasnosti je tu mladý kolektív, ktorý potrebuje čas. Tento rok by to mohlo byť do 6. miesta a pôjdeme cestou postupných krokov tak, aby sme o nejaký čas mohli útočiť na medailové priečky.
l Ako ste spokojný s hráčskym kádrom a s doterajšou prípravou?
V súčasnosti máme 11 hráčok, chýba nám ešte jedna smečiarka. Máme však kvalitné libero i nahrávku. Skoro všetky hráčky sú pre mňa nové, ale tvorí sa dobrý kolektív, hráčky sa snažia. Momentálne ešte pokračujeme v kondičnej príprave, venujeme sa však už aj volejbalovým činnostiam, zohrávame sa. Formujeme nový tím a chvíľu potrvá kým si hráčky na seba zvyknú. Čaká nás ešte Pezinský strapec a turnaj v Subotici, ktorý bude pre nás generálkou na extraligu.
l Môžete nám prezradiť čosi viac o vašej volejbalovej minulosti?
Pochádzam z Humenného, tam som aj začínal ako hráč, pokračoval som v Interi Bratislava, Šali, STU Bratislava a v Malackách. Ako tréner som začal v Interi s mládežou, neskôr vo VKP Bratislava a posledných päť sezón v Slávii UK, hlavne pri jej B-tíme.

Ohodnoťte článok: