Pezinok porazil úradujúceho majstra

Mário Branný / September 2006 / Prečítané 1593 krát
V dňoch 2. – 3. septembra sa uskutočnil medzinárodný hokejbalový turnaj Slovenskej hokejbalovej únie v obci Pruské pri Trenčíne, za účasti výberov Pezinka, Zlína-Malenovíc (ČR), dvoch tímov Pruského a úradujúceho majstra Vegeta Trenčín. Výber Pezinka, v kuloároch považovaný za outsidera sa stal najväčším prekvapením turnaja, keď po úvodných posmeškoch (,,máte mech na góly, ktoré dostanete?"), dokázal po oduševnenom výkone poraziť favorizovaný Trenčín 5:1, čím si vytvoril cestu k celkovému víťazstvu v turnaji. Sebavedomý Trenčín, kde absolvujú letnú prípravu takí hráči ako Gáborík, Demitra, Radivojevič či bratia Hossovci nestačil na výkon našich chlapcov.
Mnohí z nás si iste pamätajú na 80. roky, keď boli v našom meste organizované dve ligy s účasťou viac ako 400 hráčov z Pezinka, Modry a okolia. Práve turnaj Karpatský pohár v našom meste bol vyvrcholením hokejbalovej sezóny v rámci bývalého Československa. S nostalgiou spomíname na tie časy a závidíme našim priateľom z Pruského nádherný športový stánok s kvalitným povrchom, mantinelmi, striedačkami, elektronickou časomierou a tribúnami, ktorý tam vybudovali v areáli miestnej základnej školy.
Víťazom blahoželá aj primátor Oliver Solga, ktorý dodáva: –
Treba vrátiť športové aktivity späť do škôl, na školské dvory a ihriská. Myslím si, že peniaze investované do skvalitnenia športovísk, kde mládež trávi svoj voľný čas pohybom a hrami, sú tou najlepšou investíciou. Školské areály sú dnes majetkom mesta, oplotené športoviská tak budú lepšie chránené pred poškodzovaním a možno dohodnúť rozumný spôsob ich rozmanitého využitia. Za rozumné peniaze sa podarilo v Pruskom dosiahnuť výnimočnú kulisu pre športové podujatia. Veľmi rád budem iniciovať vznik podobného stánku pre amatérske športy študentov a žiakov v našom meste.


Ohodnoťte článok: