Vitajte na pezinskom Vinobraní

Mgr. Oliver Solga / September 2006 / Prečítané 1846 krát
  Vážení hostia, milí spoluobčania,     opäť je tu čas oberačiek, čas Vinobrania a osláv práce našich vinohradníkov a vinárov. Myslím si, že len básnici by najlepšie vedeli priliehavými slovami ospievať tú zvláštnu atmosféru v našom malokarpatskom regióne, ktorá sa síce každoročne v tomto čase opakuje ale zároveň je vždy znova a znova neopakovateľným spojením radosti z dobrej úrody s melanchóliou končiaceho sa roka vo vinici. Úlohou primátora je, spolu s kolektívom svojich spolupracovníkov, pripraviť dôstojné a zároveň radostné a veselé oslavy Vinobrania s bohatým kultúrnym programom, dobrým vínom, burčiakom a domácimi gastronomickými pochúťkami. Každoročne sa snažíme prilákať vás do Pezinka a vytvoriť vám pohostinné a priateľské prostredie, aby ste sa u nás cítili dobre a aby ste sa do nášho mesta radi vracali aj v čase mimo Vinobrania. Niekoľkoročná prax nás utvrdzuje v tom, že má zmysel robiť Vinobranie každoročne a tiež počas roka organizovať ďalšie vinárske podujatia a kultúrne festivaly. Vďaka tomu sa Pezinok stal prirodzeným centrom malokarpatskej vinohradníckej oblasti a slovenského vinárstva vôbec. Najnovšie je tiež sídlom pripravovaného Národného salónu vín, ktorý bude v historických pivniciach Zámku.
Snažíme sa udržiavať a rozvíjať skoro tisícročnú tradíciu pestovania viniča v našom kraji a prezentovať naše vína ako konkurencieschopné i v celoeurópskom meradle. K tomu má prispieť i naše stretnutie s vami na Vinobraní 2006.
Chceme domácich i zahraničných hostí presvedčiť o našej srdečnosti a pohostinnosti. Široká ponuka a úroveň služieb, množstvo kvalitných reštaurácií, vinární a kaviarní, ako i ubytovacích kapacít spĺňa aj tie najprísnejšie kritériá. Kráča ruka v ruke s možnosťami kultúrneho a umeleckého uplatnenia a nádhernej okolitej prírody. Bol by som veľmi rád keby ste sa o tom mohli presvedčiť, vážení priatelia, aj osobne. Srdečne vás preto vítam na tohtoročnom Vinobraní a teším sa na každé ďalšie stretnutie s vami.

Ohodnoťte článok: