Posledná rozlúčka s dvoma policajtmi Romanom Horvátikom a Pavlom Jablonovským

Milan Oravec / August 2006 / Prečítané 3127 krát
V stredu 2. augusta sa uskutočnila na nádvorí Strednej policajnej školy v Pezinku posledná rozlúčka s policajtmi Romanom Horvátikom (39) z Modry a Pavlom Jablonovským (27) z Pezinka.
Obaja boli účastníkmi dopravnej nehody, ktorá sa stala 20. júla v grinavskej časti mesta. Ich VW Multivan sa tu zrazil s nákladným autom Tatra 148 s cisternou. Po zatlačení volkswagenu k stene blízkeho domu a poškodení plynovej prípojky sa policajné vozidlo, uháňajúce k dopravnej nehode, ocitlo v plameňoch, pričom dvojčlenná osádka utrpela rozsiahle popáleniny. S ťažkým zranením ich previezli do ružinovskej fakultnej nemocnice, kde o ich život desať dní bojovali lekári – špecialisti na popáleniny. Rozsiahle zranenia boli však aj na mladý organizmus priveľké, obaja ťažký boj o život prehrali. Zomreli tri hodiny po sebe 30. júla.
Na poslednej rozlúčke sa zúčastnilo asi tisíc ľudí. Okrem najbližšej rodiny, príbuzní, priatelia, kolegovia, známi. Na štátny pohreb prišli aj noví ministri – Róbert Kaliňák, minister vnútra a František Kašický, minister obrany. Prítomní boli aj najvyšší predstavitelia Policajného zboru SR, primátor Pezinka Oliver Solga a ďalší predstavitelia štátnej správy a samosprávy.
R. Horvátika a P. Jablonovského pochovali na pezinskom cintoríne.

Pohľad na smútočné zhromaždenie.


Ohodnoťte článok: