Fyzulnačka v novom šate

Ing. Eva Lupová / August 2006 / Prečítané 2286 krát
Hoci aj tohtoročný, v poradí už štvrtý, ročník medzinárodnej súťaže Fyzulnačka Pezinok 2006 bude predovšetkým meraním síl vo varení tejto obľúbenej polievky, organizátori pripravili pre účastníkov aj zopár noviniek.
Súťažiť sa síce bude, ako minulý rok, o dve hlavné ceny – odborná porota vyberie šampióna súťaže (okrem uvedeného titulu bude v tejto kategórii udelená i druhá a tretia cena) a laická verejnosť rozhodne o cene sympatií, avšak šampión dostane po prvýkrát putovnú cenu, na ktorú pribudne každý rok meno víťaza. Ďalšou novinkou bude sprievodné podujatie – prvé Majstrovstvá Slovenska v ťahaní vína heverom na čas. Motívom stať sa najrýchlejším ,,ťahúňom" by mala byť odmena – pečená hus zo Slovenského Grobu. Na programe sú premiérovo aj ukážky výroby lokší a scískanie.
,,Po starom" zostáva miesto konania Fyzulnačky – Potočná ulica a čas – vo vinobraneckú sobotu, t.j. 16. septembra od 9. do 16. hod. Nemení sa ani spôsob organizácie – súťažiť sa bude v 3-členných tímoch a variť na otvorenom ohni v kotlíkoch (minimálne 10-litrových) alebo kotlinách. Záujemcovia ,,variči" sa môžu prihlásiť u šéfa súťaže Pavla Boriša na tel. č. 0907 220 492 alebo spoluorganizátora, na Mestskom úrade v Pezinku, č. dv. 9, tel. 033/6901 102, e-mail: eva.lupova@msupezinok.sk.

Ohodnoťte článok: