Prečo robia susedia problémy?

Lucia Cambelová / Júl 2006 / Prečítané 1713 krát
Môj kamarát, ktorý býva na Hrnčiarskej ulici v Pezinku sa so svojou rodinou chcel konečne osamostatniť a hneď, ako dostal pozemok od svojho otca v zadnej časti záhrady, tešil sa na stavbu domu. Poriadne ho to finančne zaťažilo, hneď na začiatku, ešte ani nezačal stavať. Vybaviť príjazdovú cestu, ktorá patrí mestu, ho stojí 1200 Sk ročne a to ju musí mať prenajatú doživotne, ale to nič. Najväčšie problémy mu robia obyvatelia susednej bytovky, žiaľ ani raz sa nevyjadrili čo im na malej stavbe domčeka prekáža, robia problémy už teraz. Mesto prikázalo na prístupovej komunikácii pohyblivý kolík namiesto pevného, tak ho kúpil, žiaľ niekto mu ho už dvakrát zničil.
Neviem, či je v tomto meste malomeštiactvo až tak rozšírené, ale obávam sa, že áno. Alebo je to závisť, že sa mladá rodina nadosmrti zadĺži a bude pracovať sedem dní v týždni, aby mali strechu nad hlavou? Pritom obyvatelia bytovky, ktorí sa najviac sťažujú (ešte nemajú na čo, lebo sa nestavia) dostali byty od štátu a zaplatili si anuitu nanajvýš 40 tisíc Sk.
Ďakujem za uverejnenie tohto článku a na záver ešte dodávam: chcela by som pripomenúť neprajným susedom: ani rodičov kamaráta sa nik nepýtal, či im táto bytovka nebude zacláňať.

Ohodnoťte článok: