Nový život cup 2006 Memoriál Milana Bacigála

Ján Nagy / Júl 2006 / Prečítané 1995 krát
V sobotu 24. júna sa uskutočnil 11. ročník populárneho turnaja v minifutbale Nový život cup. Konal sa na ihrisku TJ Baník Pezinok za účasti 20 mužstiev z Pezinka, Bratislavy, Trnavy, Modry, Šurian a Piešťan. Prvenstvo z jubilejného 10. ročníka obhajovalo mužstvo Port Service Bratislava, ale ani ostatné tímy sa netajili ambíciami vybojovať prvenstvo a tak už zápasy v skupinách a neskôr i vo vyraďovacej časti mali veľmi dobrú úroveň, boli dramatické a mnohé sa rozhodovali až v posledných minútach. O vyrovnanosti mužstiev svedčí to, že o postupujúcich zo skupín sa rozhodovalo až v posledných zápasoch a tak v nich nechýbali dramatické situácie, napätie i nervozita. Zápasy s prehľadom rozhodovali profesionálni rozhodcovia, ktorí taktiež prispeli k veľmi dobrej úrovni turnaja. Po zápasoch v skupinách postupovali ďalej prvé dva tímy, ktoré medzi sebou hrali vyraďovacím spôsobom. Z turnajového víťazstva sa napokon tešili hráči družstva Bororo Modra, ktorí vo finále porazili Nový život Pezinok 1:0 po predĺžení.
Turnaju i tento rok prialo počasie a tak prišlo veľa fanúšikov nielen pre šport, ale mnohí i pre povestný guláš, po ktorom chutilo i slovenské pivo a víno od sponzorov.
Organizátori ďakujú vedeniu TJ Baník Pezinok za poskytnutie ihriska, Mestu Pezinku za finančný príspevok a ostatným sponzorom za pomoc a podporu, bez ktorej by sa nedalo organizovať toto veľké podujatie a preto veríme, že nás podporia i v nasledujúcom ročníku, ktorý sa uskutoční v poslednú júnovú sobotu 2007.

Ohodnoťte článok: