Výchovný tábor pre deti

Róbert Mikulovič / Júl 2006 / Prečítané 3065 krát
Mestská polícia v Pezinku usporiadala v dňoch 19. – 28. júna v Lučanskej Malej Fatre na chate Pohoda 3. ročník preventívno-výchovného tábora pod názvom KRÁČAJ S OTVORENÝMI OČAMI.
Tábor bol určený pre deti 5. ročníkov základných škôl, ktoré boli zapojené do projektu mestskej polície. Tridsiatim piatim deťom sa venovalo sedem oddielových vedúcich a zdravotník.
Úlohou a zároveň cieľom tohto ojedinelého projektu bolo naučiť deti samostatnosti a naučiť ich prekonávať nástrahy, ktoré im prináša každodenný život. Pobyt v tábore vypĺňalo množstvo vedomostných a športových súťaží. Formou besied a praktických ukážok sa ich snažili naučiť, ako sa majú správať na verejnom priestranstve, v školách, v mestských hromadných prostriedkoch, ako sa majú vyvarovať protiprávneho konania. Zvlášť veľkú pozornosť venovali oblasti dopravnej výchovy. Snažili sa deťom navodiť praktické situácie s ktorými sa môžu stretnúť priamo ako účastníci cestnej premávky. Na záver si deti overili získané skúsenosti pri písaní vedomostných dopravných testov. Deti absolvovali množstvo turistických a spoznávacích výletov po okolí, ktoré boli spojené s hrami a súťažami v prírode. Účastníci tábora na záver dostali od mestských policajtov osvedčenie o absolvovaní tábora.Ohodnoťte článok: