Atlantída – tvorivé dielne, aktívny relax, koncerty

Marek Kalianko / Júl 2006 / Prečítané 2129 krát
Šum mora už utíchol. Posledné veľké vlny dorazili na vzdialené pobrežia a obloha sa zas vyjasňuje. Atlantída sa znovu uložila na svoj ročný odpočinok.
  Atlantída (festival kultúrnych a umeleckých aktivít) už tento rok odovzdala všetko, čo mohla. Počas prvého letného týždňa mali všetci účastníci tohto podujatia možnosť pracovať dovedna na 13 vorkšopoch. Mohli si vytvoriť nádherné šperky smaltovaním alebo cínovaním drôtu. Odteraz si budú môcť obliekať nové batikované sukne, tričká alebo ručne maľované hodvábne šatky. A voľný čas si budú vyplňovať učením nových trikov vo fireshow a brušnom tanci.
Počas týždňa sa toho povyrábalo naozaj mnoho. Kto chcel, mohol sa o tom presvedčiť na záverečných predstaveniach novonadobudnutých schopností a výstave všetkých výrobkov v EPIcentre.
Atlantída však neznamenala len prácu v tvorivých dielňach. Niesla sa i v znamení aktívneho relaxu a večerných koncertov. Kto mal chuť, mohol si zaliezť na lezeckej stene alebo zaskákať na trampolíne. A kto mal aj napriek tomuto všetkému ešte veľa energie, určite si zatancoval na niektorú z ponúkaných kapiel: Agafis, Metelica, ŠMOX, Adam Briestenský, Janesession alebo jedno popoludnie existujúca skupina Afro-Cuban-Jazz-Band ako náhrada za Band Milana Konfrátera.
Všetko je zaznamenané na fotografiách. Tie najlepšie a najvýstižnejšie sme uverejňovali priebežne počas festivalového týždňa na našej webovej adrese www.epicentrum.org/atlantida v sekcii FOTKÁR.
Samozrejme, že toto podujatie by sa neuskutočnilo bez mnohých ľudí. Preto by sme chceli osobitne poďakovať všetkým dobrovoľníkom a lektorom, ktorí nám neustále pomáhali, Malokarpatskej komunitnej nadácii REVIA, ktorá nám poskytla grant, tiež vďaka podpore z fondu Citibank, založeného v Komunitnej nadácii Bratislava, kde zakladateľom fondu je spoločnosť Citibank (Slovakia) a.s., sa mohla táto akcia uskutočniť, samozrejme všetkým sponzorom a predovšetkým EPIcentru – centru voľného času v Pezinku, bez ktorého by toto podujatie asi nebolo.
Veríme teda, že sa všetci opäť stretneme na Atlantíde 2007 a ešte v hojnejšom počte.

Ohodnoťte článok: