Začína sa výstavba okružnej križovatky a parkoviska pred Domom kultúry

Júl 2006 / Prečítané 2293 krát
  Tu bude vybudovaná okružná križovatka, vpravo je spomínaná Viktorínka, ktorú zbúrajú.

 Po niekoľkomesačnej príprave sa už koncom tohto mesiaca začína so stavebnými prácami na kruhovom objazde na uliciach Holubyho, Mladoboleslavská, Kupeckého a Polkorábova.
Prvou fázou bude zbúranie budovy pri hradbách, ktorú starí Pezinčania poznajú pod menom Viktorínka, ktorá je vo veľmi zlom technickom stave. Dlhé roky tu bol autoservis a niekedy začiatkom minulého storočia tam údajne bolo aj prvé pezinské kino. Potom sa začne s prekládkou sietí a budovaním vlastného kruhového objazdu, ktorý by mal zlepšiť dopravnú situáciu v tejto časti mesta. Stavba by mala byť ukončená ešte do Vinobrania.
   Zároveň v tomto čase sa začne aj budovanie veľkého parkoviska pred Domom kultúry, kde sa aspoň z časti vyrieši zlá situácia v parkovaní okolo obchodného centra Plus. Zároveň tam vznikne veľká rovná plocha – malé námestie, na ktorom sa budú konať mnohé kultúrne a spoločenské podujatia, aby sa tak zmenšila nutnosť častého uzatvárania Radničného námestia pre dopravu pri týchto čoraz častejších podujatiach.

Park pred Domom kultúry ustúpi novému parkovisku.


Ohodnoťte článok: