Letné horúčavy nás potrápili

Milan Oravec / Júl 2006 / Prečítané 1992 krát
Júl bol výnimočne teplý. Vyše tridsaťstupňové horúčavy nám spôsobovali nemalé problémy. Neprší, vzduch je prehriaty, pohybovať sa na slnku bez účinnej ochrany je veľmi riskantné. Utekáme z rozpálených ulíc pod strechu, do tieňa, aby sme sa zachránili pred spaľujúcimi lúčmi. Nadmerné teplo prináša množstvo zdravotných komplikácií, najmä starším ľuďom. Vedeli by o tom rozprávať hlavne ľudia trpiaci na choroby srdco-cievneho systému.
Na pracoviskách, kde niet klimatizácie a kde sú prehriate priestory, ťažko podávať stopercentné pracovné výkony. Človek sa rýchlejšie unaví, mozog pomalšie reaguje. Preto niektorí zamestnávatelia poskytujú pracovníkom úľavy, skracujú im pracovný čas alebo predlžujú prestávky na oddych a občerstvenie.
Aj v našej redakcii sa boríme s nadmernými teplotami, žiaľ, na zmiernenie pracovného tempa sa nedá ani pomyslieť. Uzávierka sa blíži a tak pracujeme často s kropajami potu na čele. Uvedomujeme si však, že takto to vyzerá aj na mnohých iných pracoviskách.
Väčšina ľudí využíva teplé letné mesiace na dovolenky, tak to má ale byť. Je to najvhodnejší čas na oddych a načerpanie nových síl. Doprajme teda chvíle voľna aspoň tým, ktorí si to môžu dovoliť.

Ohodnoťte článok: