Ľubo Stražay opúšťa po 19 rokoch trénerskú lavičku VTC Pezinok, Odchádza po úspešnej sezóne

Jún 2006 / Prečítané 3029 krát
Volejbalistky VTC Pezinok majú za sebou jednu z najúspešnejších sezón za posledné roky. V slovenskej extralige obsadili 4. miesto, hrali vo finále Slovenského pohára, na finálovom turnaji Česko-Slovenského pohára, dve hráčky (Stankovianska a Viestová) sa dostali do užšieho výberu Slovenskej reprezentácie. Navyše dievčatá svojimi výkonmi lákali do volejbalovej haly početný zástup fanúšikov. Zaujímalo nás, ako je so sezónou spokojný prezident VTC a tréner Ľubo Stražay (na snímke), ktorého sme poprosili o rozhovor:

l Do sezóny ste vstupovali s hodne pozmeneným kádrom. Ako z tohto pohľadu hodnotíte základnú časť extraligy?
Máte pravdu, do kádra pribudli niektoré nové hráčky a družstvo už v príprave naznačovalo vyššiu kvalitu oproti minulému ročníku. Spočiatku nám však chýbala zohratosť, aj preto sme niekoľko zápasov prehrali tesne 2:3, čo nás mrzelo, veď vyhrať 1-2 z týchto zápasov, tak by sme boli v tabuľke vyššie. Po novom roku sme začali hrať skutočne veľmi dobrý volejbal, napokon to stačilo na 6. miesto v druhej časti súťaže.

l V play off ste najskôr narazili na bratislavský Doprastav...
My sme si Doprastav želali. Bola to veľmi ťažká séria, Dva dni pred jej začiatkom sa zranila Stankovianska, ale veľmi dobre ju nahradila Orviská a my sme vyhrali prvý zápas série, ktorý sa neskôr ukázal ako kľúčový.
V sérii sme predviedli okrem jedného zápasu vynikajúce výkony, hráčky zvládli taktické zámery a najmä vo štvrtom zápase sme súpera deklasovali. V semifinále so Sláviou UK v hráčkach asi prevládlo menšie uspokojenie po postupe a navyše je v nich stále podvedomie, že so Sláviou sa dá len ťažko vyhrávať. Slávia má určite lepšie a skúsenejšie družstvo, ale my sme nemali čo stratiť. S našimi výkonmi v semifinále však nie som príliš spokojný. Séria o 3. miesto so Žiarom nad Hronom priniesla opäť výborný volejbal s vynikajúcou diváckou kulisou. Prvé dva zápasy sme, bohužiaľ, tesne prehrali. Do tretieho zápasu sme išli s tým, že už nie je čo stratiť a vyhrali sme 3:0, taktiež sme jasne dominovali vo 4. zápase na domácej pôde a vyrovnali sme na 2:2. Do rozhodujúceho duelu sme išli s istým očakávaním. Opäť sa hral dobrý volejbal, diváci videli zaujímavý zápas. Žiaľ, výrazne nás poškodil rozhodca, čo naše hráčky deprimovalo a napokon sme prehrali.


l Ako teda hodnotíte celkové 4. miesto?
Našim cieľom bolo pohybovať sa v strede tabuľky, čo sme 4. miestom prekročili. Teraz nás však trošku mrzí, že sme ostali len kúsok za medailou.

l Uplynul už nejaký čas od skončenia sezóny. Aké zmeny nastanú v kádri a realizačnom tíme?
Zmena bude na trénerskom poste, pre povinnosti v Slovenskej volejbalovej federácii končím s trénovaním extraligy, od novej sezóny povedie družstvo Ladislav Popeláš, ktorý má extraligové skúsenosti a v uplynulej sezóne získal zlato v juniorskej kategórii. Odchádzajú Viestová (Senica), Stankovianska (zahraničie), nerátame s Beňovou, uvidíme, ako dopadne Kubová. Šancu dostane odchovankyňa Nikola Nemcová, chceme získať na prestup Kručovskú a Hnátovú, s ktorými sme boli veľmi spokojní. Rokujeme aj s ďalšími hráčkami, zatiaľ však je všetko v štádiu rokovaní. Dnes už máme potvrdenú účasť v európskom pohári. Súčasťou prípravy na ligu budú aj tradičné turnaje – Pezinský strapec a Turnaj priateľov, oba budú v septembri.

l Váš odchod z lavičky ale isto neznamená odchod z klubu...
Vo VTC budem naďalej zastávať funkciu prezidenta. Odchádzam z trénerskej lavičky v Pezinku po 19 rokoch a som rád, že je to po úspešnej sezóne. Chcem za to poďakovať všetkým hráčkam a realizačnému tímu a popriať im veľa úspechov do ďalšej práce, rovnako novému trénerovi. Vďaka patrí tiež Mestu Pezinku, množstvu našich partnerov, médiám. Osobitné poďakovanie patrí skvelým pezinským fanúšikom, takých inde na Slovensku nemajú, pre nich ten volejbal robíme.