Študentský parlament hodnotil svoju činnosť

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 1845 krát
Posledné zasadnutie pezinského Študentského parlamentu (ŠP) v tomto školskom roku sa uskutočnilo vo štvrtok 8. júna. Zúčastnil sa na ňom viceprimátor Ing. Jozef Chynoranský, ktorý je konzultantom. Rokovanie viedla predsedníčka ŠP Zuzana Moravčíková.
V úvode podpredsedníčka parlamentu Zuzana Mizeráková informovala o stretnutí zástupcov ŠP Pezinka a Senice. Okrem výmeny skúseností zo svojej práce sa dohodli aj na ďalšej spolupráci.
Členovia ŠP sa ďalej zaoberali zámerom usporiadať v Pezinku 2. ročník 24-hodinového plaveckého maratónu. Pri hodnotení svojej práce konštatovali, že nie sú celkom spokojní s tým, ako sa zviditeľňovali v školách a vo verejnosti. Preto sa rozhodli, že v novom školskom roku budú robiť výjazdové zasadnutia v školách a chcú zlepšiť informovanosť prostredníctvom miestnych médií. Hovorili tiež o príprave prázdninového tábora Pezinčiny a o rozpočte na rok 2007.
Viceprimátor J. Chynoranský tlmočil členom ŠP poďakovanie primátora, ktorý sa na zasadnutí nemohol zúčastniť, za ich doterajšiu činnosť a záujem pomáhať pri mestských akciách.
V interpeláciach členovia ŠP upozornili na potrebu obnovy detských ihrísk na sídliskách Sever a Muškát a na vybudovanie cyklotrialovej dráhy pri Strednej škole Policajného zboru.
V novom školskom roku bude Študentský parlament značne pozmenený, pretože viacerí terajší členovia, vrátane predsedníčky Z. Moravčíkovej, odchádzajú pretože ukončili štúdium v Pezinku. Po prázdninách majú školy určiť svojich nových zástupcov.

Ohodnoťte článok: