Záchranári úspešní v medzinárodnej súťaži

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 4664 krát
ZLATÉ HORY – V dňoch 25. a 26. mája sa uskutočnil v Zlatých Horách v Českej republike 10. ročník súťaže záchranárskych posádok. Zúčastnilo sa na ňom 33 posádok zo 14 krajín Európy, Ázie a Ameriky.
Medzi účastníkmi bola aj posádka zdravotnej záchrannej služby Life Star Emergency (LSE) zo Stanice Pezinok, v zložení: Peter Belanský (vedúci posádky), Zuzana Mišíková (záchranárka a vodička), Martin Kostka (záchranár), ktorá vyhrala súťaž posádok bez lekára. V celkovom hodnotení posádok s lekárom a bez lekára obsadila 4. miesto. V medzinárodnej súťaži len jedna posádka získala viac bodov ako naša.
Súťažiaci plnili množstvo odborných zdravotníckych úloh, napríklad pri simulovanom hromadnom nešťastí pri výbuchu bomby, kde si posádka musela poradiť naraz s ôsmimi zranenými pacientmi. Súťažiaci ďalej absolvovali štyri výjazdy posádky – tri denné a jeden nočný. Okrem zdravotníckych úloh plnili aj iné – výmenu pneumatiky na čas, preliezanie potoka po lanách, či 3,5 kilometra dlhú náročnú nočnú trasu pešo s ťažkým zdravotníckym vybavením.

Posádka LSE Stanica Pezinok: zľava – M. Kostka, Z. Mišíková, P. Belanský.

Ohodnoťte článok: