Kultúrne leto začínajú Návraty

Revia / Jún 2006 / Prečítané 1932 krát
  Kultúrne leto v Pezinku v tomto roku, už po štvrtýkrát, otvorí Malokarpatský festivalík tradičnej kultúry Návraty 2006. V priestoroch pred Zámkom sa v nedeľu 2. júla o 15. hod. opäť predstavia folklórne súbory, ľudové hudby a sóloví speváci z Malokarpatského regiónu. Opäť budú pripravené regionálne gastronomické špeciality, škola remesiel a prezentácia ľudových umelcov. Rok 2006 prinesie aj novinky. Okrem tradičných folklórnych súborov a skupín z regiónu uvidíte aj hosťa zo Záhoria – FS Gbelan Gbely a z Moravy – FS Žerotín Strážnice. Z domácich súborov sa na festivalíku predstavia FS Mladosť zo Šenkvíc a detský folklórny súbor pri ZŠ v Šenkviciach, DFS Studienka z Bratislavy a novovzniknutý FS Radosť z Pezinka.
V rámci Školy remesiel si aj na vlastnej koži môžete vyskúšať točenie na hrnčiarskom kruhu, drevorezbu, textilné techniky či prácu s drôtom.
Hlavnými organizátormi podujatia sú REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia a Malokarpatské múzeum Pezinok. Partnerom projektu je Kultúrne centrum Pezinok, Mesto Pezinok, Bratislavský samosprávny kraj, České centrum a Veľvyslanectvo ČR, KAROSA s.r.o. a DEXIA banka Slovensko a.s.


Ohodnoťte článok: