Keramické trhy sú ako malé vinobranie

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2152 krát
   V júni sme mali v Pezinku trojdenné Keramické trhy, podujatie ktoré má veľkú ambíciu výrazne prispieť k rozvoju cestovného ruchu, nielen v našom meste ale aj v krajskom meradle. Aj tohtoročný tretí ročník potvrdil, že organizátori sú na dobrej ceste.
Prvýkrát sa podujatie konalo tri dni a stretlo sa s mimoriadnym záujmom výrobcov a predajcov keramiky, ale i návštevníkov, či už zákazníkov alebo len obdivovateľov. V uliciach v centre mesta vládla po celý čas skvelá jarmočná nálada, v porovnaní s minulými rokmi pribudli ďalšie pohostinské zariadenia, bolo si kde posedieť, ochutnať pezinské vínka a tradičné jarmočné jedlá. Ponuku jedál rozšírili aj pochúťky v podobe kapustnice a fazuľovice, ktoré tentoraz pripravili prezidenti známych pezinských festivalov.
Chvíle nákupu krásnych keramických výrobkov zo slovenských ale i zahraničných dielní spríjemnil aj bohatý sprievodný program. Majstri keramikári predvádzali svoje majstrovstvo pri točení veľkej keramickej nádoby. Uskutočnila sa súťaž Misa na ovocie. Najmenší návštevníci sa mohli pohrať s hlinou a vyrobiť si svoj drobný výrobok v tvorivých dielňach.
Samozrejmosťou boli vystúpenia hudobných a folklórnych súborov a po prvýkrát sa uskutočnil aj juniáles na Radničnom námestí.
Veľkou atrakciou pre návštevníkov boli Hradné slávnosti Pezinského panstva, ktoré sa odohrávali priamo na tribúne pred mestským úradom.
Keramické trhy boli veľkým a úspešným podujatím, navštívilo ich veľa ľudí od nás i zo zahraničia, mnohí ho označili za malé vinobranie.
Organizátori si zaslúžia náš obdiv a poďakovanie. Držíme im palce, aby boli takí úspešní aj v budúcich rokoch.


Ohodnoťte článok: