Publikácie P. Sandtnera o Cajle a Grinave

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 1610 krát
V utorok 25. apríla sa uskutočnila v knižnici na Cajle prezentácia publikácie Petra Sandtnera Pamiatky a zaujímavosti niekdajšej obce Cajla. Na stretnutie s autorom prišli viacerí občania z tejto časti mesta a Pezinka. Poslanec MsZ Mgr. Stanislav Pátek osobitne medzi účastníkmi privítal salezianskeho kňaza PhDr. Štefana Šilhára, SDB, ktorý pochádza z Cajle, dlhé roky pôsobil v Ríme a v publikácii je mu venovaná stať o jeho primíciach v roku 1968.
   Novú knižku o Cajle prezentoval S. Pátek a sám autor. Pozostáva z dvoch častí. V prvej sú state o pamiatkach (Kostol Povýšenia sv. Kríža, Kalvária, Kaplnka sv. Lukáša v Psychiatrickej liečebni, cintoríny, kúrie, mlyny), v druhej zachycuje život obyvateľov (Hodové zvyky, Ochotnícke divadlo, Vápenníctvo, Cholerová epidémia, Púte do Mariatálu, Primície, Požiare).
Vo štvrtok 4. mája sa v Grinave uskutočnila prezentácia druhej publikácie P. Sandtnera Pamiatky a zaujímavosti niekdajšej obce Grinava.
Obe publikácie bude možné kúpiť v Informačnom centre na Radničnom námestí.

   Peter Sandtner (20) je študentom Pedagogickej a kultúrnej akadémie v Modre. Viac rokov sa zaoberá históriou mesta, pôsobí ako mestský sprievodca a lektor v kurze sprievodcov, je aktívnym dopisovateľom do viacerých novín, prispieva aj do Pezinčana.


Ohodnoťte článok: