Kurzy vďaka nadácii PONTIS

Katarína Demovičová / Máj 2006 / Prečítané 1513 krát
Centrum pre rodinu (CPR) – MaMaTaTaJa v Pezinku, ďakuje Západoslovenskej energetike, nadácii PONTIS za podporu pri uskutočňovaní projektu Vzdelávajme sa. Pod týmto názvom prebehli v priestoroch CPR viaceré kurzy.
Boli to kurzy anglického jazyka, na ktoré sa prihlásilo veľké množstvo mamičiek a neboli sme schopní všetky ich uspokojiť (ďalšie kurzy otvárame v septembri). Mamičky najviac ocenili učebnice Headway, ktoré spolu s pracovným zošitom, slovníkom i CD zakúpila nadácia PONTIS.
Počítačové kurzy boli atraktívne najmä pre mamičky, ktoré nemajú doma PC a pred návratom do práce si potrebovali zopakovať a oprášiť zabudnuté vedomosti. O detičky mamičiek sa v čase kurzu starala opatrovateľka, ktorá im bola plne k dispozícii. Mamičky sa mohli venovať štúdiu a detičky sa začínali osamostatňovať, tak ako onedlho v škôlke.
Zvláštnou skupinou na kurzoch boli tehulky. Pre tie sme pripravili psychoprofylaktický kurz, zameraný najmä na cvičenia pred pôrodom. Na fit loptách, na ktorých cvičili vďaka peniažkom z nadácie PONTIS, sa naučili uvoľniť si svalstvo namáhané počas tehotenstva, či uľaviť si od pôrodných bolestí počas pôrodu. No nezabudlo sa ani na cvičenia po pôrode, ktoré mamičkám uľahčia dojčenie či vrátia postavu spred tehotenstva.
Veríme, že i v budúcnosti budeme môcť za pomoci nadácie PONTIS (alebo inej) pomáhať ľuďom (najmä zo znevýhodnených skupín, akou určite je i matka na materskej dovolenke, či rodina s malými deťmi). Kurzy, školenia, semináre aj tábory im umožnia nájsť si miesto v našej spoločnosti i na trhu práce.

Ohodnoťte článok: