Úspechy kickboxerov v Poľsku

Máj 2006 / Prečítané 1831 krát
V dňoch 21. – 23. apríla sa v poľskom Wegrowe konal 3. ročník Poland Open v kickboxe, na ktorom sa zúčastnili aj pretekári z Karate-kickbox klubu Pezinok. V konkurencii pretekárov zo siedmich krajín sa Pezinčania nestratili a dosiahli niekoľko pekných výsledkov. Svatava Špániková vybojovala v light kontakte v kategórii do 60 kg druhé miesto, keď vo finále podľahla dvojnásobnej majsterke sveta na body, Alexandra Horáková získala v semi kontakte žien do 55 kg 3. miesto a v light kontakte po semifinálovej prehre s aktuálnou majsterkou sveta tiež 3. miesto. Pezinský karate-kickbox klub v Poľsku ešte reprezentovali aj Zuzana Gregušová, Michal Hasprún a Marek Mistrík.
V piatok 21. apríla sa konali na Strednej policajnej škole v Pezinku Majstrovstvá policajtov v karate. Karate-kickbox klub Pezinok na nich úspešne reprezentoval Michal Peniak, ktorý v kategórii nad 80 kg skončil na 2. mieste.
V sobotu 29. apríla sa v Martine konali majstrovstvá Slovenska v karate mládeže, na ktorých štartovalo aj šesť pretekárov z Karate-kickbox klubu Pezinok. Naši zástupcovia štartovali v konkurencii vyše 200 pretekárov z 23 klubov a dosiahli aj niektoré medailové úspechy – Adam Borovský si vybojoval bronzovú medailu v kumite chlapcov 12 – 14 rokov do 150 cm, bronzovú medailu získalo aj družstvo chlapcov 12 – 14 rokov v kumite (Adam Borovský, Branislav Putec, Juraj Holan), družstvo v rovnakom zložení získalo tiež bronzovú medailu v kata trojíc a v kata duo rovnako bronzovú medailu získalo družstvo v zložení Juraj Holan a Adam Borovský.
Veríme, že práve títo mladí a nádejní pretekári budú o pár rokov dobrou náhradou za dnes už ostrieľaných a známych pretekárov nášho klubu.

Ohodnoťte článok: