MBK Pezinok bol krôčik od postupu do extraligy

Máj 2006 / Prečítané 1450 krát
Hoci vedenie MBK Pezinok dalo pred sezónou družstvu mužov cieľ skončiť lepšie ako v predošlej sezóne (6. miesto), napokon si Pezinčania počas celej súťaže výkonmi a výsledkami vybojovali šancu hrať až do konca súťaže o postup. A hoci v predposlednom kole na vlastnej palubovke podľahli priamemu konkurentovi BK Dolný Kubín, a obsadili 3. miesto, so sezónou sú v MBK spokojní. "Základnú časť súťaže sme zvládli, okrem oboch zápasov s Trnavou k spokojnosti," hodnotí tréner Pavol Weiss. "Bez problémov sme postúpili do finálovej skupiny a teší ma aj to, že sme postupne zlepšovali náš herný štýl. Naše mladé družstvo nemôže hrať pomalý basketbal. Chceli sme hrať agresívnejšie v obrane a dopredu rýchly, behavý basketbal, aby sme dali čo najviac ľahkých košov. To sa nám darilo, potešili nás aj pochvalné ohlasy od ľudí, ktorí nepôsobia v pezinskom basketbale."
l Potom už prišla finálová časť a boje o postup do extraligy...
Ja si myslím, že očakávania sme naplnili. Aj v tejto časti sme podávali veľmi slušné výkony, okrem zápasu v Žiline, to bol náš asi jediný výpadok. Aj tu som spokojný predovšetkým s hrou, vo finálovej časti sme tiež mali pozitívne ohlasy na náš atraktívny herný prejav. Toto nás teší. My sme nedeklarovali, že chceme postúpiť, situácia sa však na základe výsledkov vyvinula tak, že sa rozhodovalo v priamom súboji medzi nami a Dolným Kubínom. Ten sme prehrali, súper však vyhral zaslúžene, podal lepší výkon a jeho družstvo bolo vyspelejšie.
l Pred sezónou aj počas nej ste dopĺňali káder. Ako ste spokojný s hráčmi, ktorí vás posilnili?
Predsezónne posily Haviar a Talajka potvrdili očakávania, boli to kľúčoví hráči. Haviar svojou rýchlosťou a agresivitou oživil rozohrávku, Talajka má veľké skúsenosti, oňho sme opierali našu hru. Z hráčov, ktorí prišli počas sezóny trocha sklamali podkošoví Nosáľ a Dárius. Možno sme od nich čakali priveľa, ale mohlo to byť spôsobené aj tým, že toto družstvo nebolo nikdy predtým zvyknuté spolupracovať s dobrým hráčom na podkošovej pozícii. V rozbehnutej súťaži sa na to ťažko zvyká a títo hráči sa príliš nedostali do nášho herného systému.
l Môžete nám prezradiť niečo o budúcej sezóne?
V tejto chvíli je istý len odchod Miloša Nosáľa, všetky ostatné zmeny v kádri sa ešte len riešia.


Ohodnoťte článok: