Ochotný a milý predavač zatiaľ vzácnosťou

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 1547 krát
V redakčnej pošte sme našli list, ktorý nám poslali dôchodkyne O. Palčíková a R. Cecíková. Píšu v ňom, že v pezinskom hypermarkete Tesco pracuje ako predavač mladý muž menom Igor, ktorý ich vždy milo a ochotne obslúži. Pri ich odchode sa vždy pekne rozlúči a s úsmevom zaželá krásny deň. Dokonca, nedávno, keď im chýbalo pár korún, siahol do svojej peňaženky a tieto im doložil.
Žiaľ, z priestorových dôvodov, nemôžeme z dlhšieho listu citovať viac, ale pisateľky sú zjavne z ochotného predavača unesené.
Po prečítaní listu sme si uvedomili, ako si zákazníci, najmä tí skoršie narodení, vážia ochotu a láskavosť personálu pri nákupe. Samozrejme, aj my, takýmto predavačom tlieskame. Ale, na druhej strane, nemalo by byť takéto správanie samozrejmosťou?
Mladší ľudia, ktorí častejšie cestujú do západnej Európy, vedia o čom hovorím. Tam by majiteľ neochotných a nepríjemných predavačov vo svojom obchode veru dlho netrpel. A, zrejme, vie prečo.
Našťastie, však aj u nás, príklad o ktorom naše čitateľky píšu, nie je ojedinelý, ochotných predavačov je v našich obchodoch viac.


Ohodnoťte článok: