Keramické trhy Pezinok 2006

Máj 2006 / Prečítané 2198 krát
  V dňoch 9. – 11. júna sa uskutoční už 3. ročník jedinečného podujatia pod názvom Keramické trhy Pezinok. Prvýkrát budú trvať celý víkend, od piatka do nedele. Keramické trhy majú medzinárodný charakter, predstavujú sa na nich keramikári zo Slovenska, Českej republiky i z ďalších krajín. V tomto roku to budú aj hostia z Maďarska. Okrem samotného predaja keramických výrobkov je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program.
V centre pozornosti bude určite pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov v točení veľkej keramickej nádoby. Takto budú môcť diváci vidieť priamo na námestí proces výroby veľkorozmerného predmetu od jeho prípravy až po finalizáciu. Zároveň sa bude konať súťaž Misa na ovocie, do ktorej môžu prihlásiť svoje výrobky všetci zúčastnení keramikári a samotní návštevníci vyberú dielo, ktoré sa im bude najviac páčiť.
Organizátori myslia aj na detských návštevníkov, opäť sú pre nich pripravené detské tvorivé dielne. Druhý deň trhov bude spojený s Hradnými slávnosťami Pezinského panstva. Prezidenti festivalu kapustnice a festivalu fazuľovice uvaria v kotloch na otvorenom ohni polievky, atrakciou budú určite vyhliadkové lety v balóne fy. Bramac a všetko vyvrcholí juniálesom na Radničnom námestí v Pezinku.
Dúfame, že pestrá ponuka keramických výrobkov i bohatý sprievodný program potešia všetkých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Keramické trhy Pezinok 2006.
Podrobný program Keramických trhov nájdete na 16. strane.

Ohodnoťte článok: