O pohár Richarda Rétiho

Martin Hrubala / Apríl 2006 / Prečítané 1797 krát
Malokarpatské múzeum v Pezinku v spolupráci so Šachovým klubom Pezinok usporiadajú 24. mája 2006 v Dome kultúry v Pezinku už tretí ročník mládežníckeho šachového turnaja O pohár Richarda Rétiho.
Uplynulé dva ročníky sa vydarili nad očakávanie a niekoľko účastníkov turnaja v súčasnosti už pravidelne reprezentuje pezinský šachový klub, čo nás napĺňa optimizmom a entuziazmom do organizovania ďalšieho podujatia. Tento rok sa usporiadatelia rozhodli posunúť latku o triedu vyššie, a tak okrem zástupcov miestnych pezinských základných škôl by sa na turnaji mali zúčastniť aj mladí členovia regionálnych šachových klubov z Pezinka, Modry či Budmeríc. Podujatie by tak postupne malo začať prerastať hranice mesta a nadobúdať regionálnu úroveň.
Za každoročným organizovaním šachového turnaja pre mládež stojí myšlienka oživovať v povedomí miestnych obyvateľov meno šachového veľmajstra, Pezinčana Richarda Rétiho.
Radi by sme upozornili aj na nultý ročník nového šachového turnaja pod názvom Memoriál Richarda Rétiho. Malo by ísť o profesionálny open turnaj v rapid šachu a konať by sa mal 4. júna 2006 v Dome kultúry v Pezinku.

Ohodnoťte článok: