Najlepší mladí basketbalisti sú na ZŠ Na bielenisku

Apríl 2006 / Prečítané 4684 krát
Pezinská basketbalová liga je projekt Mládežníckeho basketbalového klubu Pezinok, ktorý má za cieľ objaviť mladé basketbalové talenty a dať im šancu trénovať a hrať zápasy v riadnej súťaži. V Pezinskej basketbalovej lige štartovalo päť pezinských škôl, hrali systémom každý s každým, doma a vonku. Všetky školy teda odohrali osem zápasov. V súťaži mohli nastúpiť žiaci z 5. až 7. ročníkov, spolu sa zapojilo približne 80 žiakov, z nich 66 dosiahlo aspoň 1 bod.
Víťazom 1. ročníka Pezinskej basketbalovej ligy sa stalo družstvo ZŠ Na bielenisku pod vedením dlhoročného basketbalového trénera Jána Boriša. Jeho zverenci zvíťazili v šiestich zápasoch, dvakrát odišli z ihriska porazení. Druhé miesto v konečnej tabuľke obsadili chlapci zo ZŠ Kupeckého, tretie bolo družstvo ZŠ Orešie. Ďalšie miesta obsadili ZŠ Holubyho a ZŠ Fándlyho. Konečná tabuľka však bola veľmi vyrovnaná. Najlepším strelcom súťaže sa stal Peter Faith zo ZŠ Fándlyho, ktorý nastrieľal 54 bodov.
Tréner víťazov Ján Boriš nám prezradil:
"Je to dobrá myšlienka a verím, že sa v lige bude pokračovať. V Pezinku je veľká konkurencia chlapčenských športov a vari aj táto súťaž nasmeruje mladé talenty k basketbalu. Chcelo by to však lepšie tréningové možnosti a viac zápasov, určité výhrady mám aj k záujmu detí o šport vôbec".
Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien sa uskutočnilo v stredu 19. apríla v ŠH SOU na Komenského ulici. Ceny jednotlivým družstvám a najlepším hráčom odovzdávali zástupca primátora Pezinka Ing. Juraj Pátek a štatutárny zástupca MBK Pezinok RNDr. Ľubomír Blažek.


Víťazné družstvo Pezinskej basketbalovej ligy ZŠ Na bielenisku – horný rad zľava: Samuel Barok, Jakub Vyhnálik, Milan Vízner, Dominik Grančič, Lukáš Takáč, Kristián Gál, Tomáš Krchnák, Ján Boriš – tréner, dolný rad zľava: Jozef Harnúšek, Lukáš Horínek, Martin Krajčovič, Michal Hančík, Ján Cipro. Snímka Peter Belanský


Ohodnoťte článok: