Deti orientačný beh bavil

Beata Bodová / Apríl 2006 / Prečítané 1777 krát
Naše mesto Pezinok je ozaj pekné a určite aj dlho bude zásluhou jeho obyvateľov. Aby sa zachoval takýto obraz aj pre naše deti a súčasne ich motivoval ku zveľaďovaniu svojho mesta sa snažia členovia klubu Sokol - orientačný beh. Nešlo o akciu, akých je v poslednom čase neúrekom (rodič zaplať a o dieťa sa ti postaráme).
Deti základných škôl Pezinka sa mohli bezplatne zúčastniť na orientačnom behu v uliciach mesta. Pri štarte dostali kartičky a mapu mesta s vyznačenými kontrolami so štikačkami, kde si mali deti označiť kartičku a s nazbieranými kontrolkami prísť do cieľa.
Deti to veľmi bavilo. Hľadaním kontroliek označených výraznou žltobielou farbou sa učili poznávať rôzne zákutia mesta a orientovať sa v ňom. Tak ako dospelí majú vínnu cestu, tak deti mali orientačnú cestu mestom. Týmto chcem ako rodič poďakovať za toleranciu vodičov na cestách a občanom mesta, ktorí umožnili bez problémov priblížiť sa deťom k ich kontrolkám.
Výnimkou bol obyvateľ na Starom dvore, ktorému sa asi zdalo, že tú kontrolku je veľmi vidieť a tak to deťom sťažil tým, že zaparkoval svojho štvornohého miláčika rovno na ňu. Našťastie naše deti sa nedali zmiasť a našli ju aj pod autom. Možno sa pri tom zašpinili, no dúfam, že rodičia to pochopili, veď deti sú šikovné a nemôžu za to.
Jednej občianke z rodinného domu asi bolo ľúto susedky a stále prekladala kontrolku spred svojho domu pred jej dom. Dokonca deti našli kontrolku hodenú aj v potoku. No čo poviete, nie sú šikovné?
Za obetavosť a úsilie pri organizovaní a uskutočnení tohoto pekného podujatia za rodičov veľmi pekne ďakujem klubu Sokol - orientačný beh i učiteľom základných škôl a držím im palce, aby im to vydržalo čo najdlhšie.
P. S. V budúcnosti by azda užšia spolupráca s mestskou políciou dokázala tieto malé nedorozumenia vyriešiť.

Ohodnoťte článok: