Zdroj poznania a relaxu

Ing. Eva Lupová / Apríl 2006 / Prečítané 1835 krát
  Spojiť príjemné s užitočným má ambíciu nový náučný chodník v Zámockom parku, ktorý sa podarilo vytvoriť Centru voľného času v spolupráci s Mestom Pezinkom a Malokarpatskou nadáciou Revia vďaka podpore nadácie Ekopolis a firmy Baumit. Na jeho tvorbe sa podieľali Zuzana Majerníková a Jana Gubániová. Súčasťou tohto projektu je informačná tabuľa umiestnená pri vchode do parku. Obsahuje stručné charakteristiky vzácnej flóry a fauny nachádzajúcej sa v tejto lokalite. Okrem toho je na území parku umiestnených 16 tabuliek s názvami jednotlivých stromov. Projekt poskytuje nielen zaujímavé informácie o pozoruhodnostiach parku, ale jeho tvorcovia mysleli i na zlepšenie podmienok pre návštevníkov pri chvíľach oddychu. Zo zdrojov poskytnutých donorom – firmou Baumit a vďaka iniciatíve Malokarpatskej nadácie Revia v parku nainštalovali šesť nových lavičiek.
Náučný chodník oficiálne sprístupnili pri príležitosti slávnosti ku Dňu zeme 24. apríla. Realizátori projektu ďakujú Jánovi Vajsáblovi za grafické spracovanie a Petrovi Fraňovi za výrobu drevených prvkov značenia.
Všetci, ktorí sa podieľali na realizácii náučného chodníka veria, že spomínané aktivity pomôžu parku chytiť druhý dych a postupne mu vrátia zašlú slávu. Najbližšími krokmi by malo byť osadenie ďalších lavičiek, obnovenie chovu pávov, ktoré boli voľakedy jeho obyvateľmi a vybudovanie móla na brehu jazierka.

Ohodnoťte článok: