Pezinský tankodróm

Apríl 2006 / Prečítané 1724 krát
Asi každý, kto navštívi Pezinok alebo tu býva, si všimne, že he to dynamicky sa rozvíjajúce mesto so všetkým, čo k tomu patrí. Najnovšou atrakciou nášho mesta je "tankodróm".
Predovšetkým motoristi vedia, o čom hovorím. O vyfrézovaných častiach vozovky, ktoré nás už tretí týždeň sprevádzajú po celej dĺžke hlavného cestného ťahu štátnej cesty II/502 z Bratislavy na Modru a II/503 zo Senca na Malacky. Je skutočne chvályhodné, že spoločnosť Regionálne cesty sa rozhodla tak veľkoryso opraviť poškodené časti cestných komunikácií. Namiesto obvyklého zasypávania a asfaltova nia výtlkov sa budú rekonštruovať najkritickejšie časti. Mnohí z nás si však zaiste kladú otázku, kedy to bude? Dokedy budeme jazdiť jedným kolesom po vozovke a druhým po vyfrézovanej jame? Navyše určitá neistota a nervozita vodičov pramení aj z toho, že na vyfrézovaných častiach vozovky ešte stále nik nepracuje.
Práce na cestách by sa údajne mali obnoviť už v najbližších dňoch. Ak sa to aj stane, jeden otáznik pretrvá: či by nebolo rozumnejšie a logickejšie vyfrézovať jeden úsek a ihneď ho opraviť, ako vyfrézovať všetky úseky naraz a v práci pokračovať až o ďalšie dva-tri týždne.

P.S.: S asfaltovaním štátnej cesty v Pezinku začali po troch týždňoch 21. apríla. Realizátor prác mohol vopred informovať Mesto a občanov, prečo to musí trvať tak dlho a patrilo sa aj požiadať občanov o trpezlivosť a pochopenie.

Ohodnoťte článok: