Vínne trhy 2006, Štyri ceny pre Pavelkovcov

Milan Oravec / Apríl 2006 / Prečítané 2243 krát
  

Ing. Milan Pavelka (VPS, s.r.o. Pezinok) preberá Cenu ministra pôdohospodárstva SR za červené víno Neronet, r. 2003, od generálnej riaditeľky sekcie poľnohospodárstva a onchodu Ing. Zuzany Kontrovej.

   Už jedenástykrát sa uskutočnilo v našom meste jedno z najprestížnejších slovenských vinárskych podujatí – VÍNNE TRHY PEZINOK. Toto podujatie, ktoré organizuje Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov a Mesto Pezinok, je v odborných kruhoch i u vyznávačov dobrého vína doslova magnetom a ocenenia pre najlepšie vína majú prestížny charakter.
V tomto roku štyri degustačné komisie na čele s Fedorom Malíkom hodnotili 372 vzoriek vín v siedmich kategóriach. Mimoriadne úspešní boli vystavovatelia z malokarpatskej oblasti, ktorí získali ocenenie Šampión (najlepšie hodnotené víno) v troch kategóriach. V kategórii víno biele zažiaril Rizling rýnsky Zuzany Zárubovej z Vinosad, v kategórii víno tiché ružové vynikol Cabernet Sauvignon výrobcu Karpatská perla zo Šenkvíc a medzi červenými vínami dominoval Neronet od pezinského producenta VPS Pavelka – Sobolič. Náš najúspešnejší vystavovateľ získal za Neronet aj Cenu ministra pôdohospodárstva a Cenu Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a za najlepšiu kolekciu Cenu Združenia malokarpatská vínna cesta. Cenu primátora Pezinka za najlepší Rizling vlašský získalo Limbašské vinohradnícke družstvo Limbach.
Tohtoročné Vínne trhy sa vydarili, organizátori sa opäť zhostili svojej úlohy veľmi dobre a tak návštevníci odchádzali spokojní. Predsedníčka organizačného výboru Oľga Bejdáková nám na záver povedala: "Aj keď návšteva na tohtoročných Vínnych trhoch bola o čosi nižšia ako v minulých rokoch, čo možno ovplyvnilo pekné počasie, Svätojurské hody, výstava vín v Skalici a dni otvorených dverí v kultúrnych zariadeniach v Bratislave, predsa sme s ňou spokojní. Zavítali k nám návštevníci z celého Slovenska i zo zahraničia. Početnú skupinu tvorili hostia zo slovinského partnerského mesta Izola. Boli sme spokojní aj s kvalitou prihlásených vín ročníka 2005. Na výstave boli samozrejme aj vína iných ročníkov a tak medzi červenými zabodoval starší ročník."


Ohodnoťte článok: