Z PEZINSKÉHO MIKROREGIÓNU, Úpravy obce z eurofondov

Štefan Lenghart / Marec 2006 / Prečítané 1787 krát
VINIČNÉ – Dva roky trvali prípravné práce na podanie žiadosti obce na získanie prostriedkov z eurofondov. V prvej výzve bol schválený projekt na rekonštrukciu miestnych komunikácií v centrálnej časti obce. V druhej výzve nám Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja schválilo projekt Rekreačno-oddychový areál.
Prvý projekt riešil kompletnú úpravu centra obce od kostola po Obecný úrad. Realizátorom prác na základe výberového konania bola firma Doprastav. Práce sa začali vlani v októbri. Doteraz odstránili zlý povrch a podklad miestnej komunikácie a chodníka do hĺbky 90 cm. Pri postupnom zhutňovaní nových podkladových vrstiev pod cestu a chodník urobili rekonštrukciu telekomunikačných a elektrických sietí káblovým vedením. Položili odvodnenie rodinných domov a cesty do miestnej oddelenej kanalizácie. Dokončili nové osvetlenie s mestským rozhlasom. Osadili obrubníky na cestu, chodníky a autobusovú zastávku. Položili zámkovú dlažbu na miestnu cestu a pri zvonici v parku urobili nový výjazd na štátnu cestu. Navyše oproti projektu sme v spolupráci s plynármi urobili prekládku plynových regulátorov. V spolupráci s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou a firmou Vodystav sme urobili výmenu vodovodných rozvodov v časti pri materskej škole. Nakladali sme zámkovú dlažbu na chodníky. Zostáva ukončiť úsek od nového výjazdu k materskej škole, nástupište autobusovej zastávky, urobiť novú úpravu studne v parku a na záver upraviť celý park.

Starosta Viničného Štefan Lenghart má s realizáciou rozvojových projektov v obci starostí vyše hlavy. V pozadí nová cesta v centre zo zámkovej dlažby.

   Druhý projekt sa začal v marci. Obsahuje úpravu jednej strany hľadiska futbalového štadióna a prístrešok pre divákov pri lukostreleckom ihrisku. Ďalej sa upraví plocha pri futbalovom a lukostreleckom ihrisku k ceste od obce k rybníku. Budú tu parkoviská pre autá. Pred rybníkom sa vybuduje nová plocha rozmerov hádzanárskeho ihriska.
Zrealizovanie oboch projektov upraví časť našej obce. Vynovené priestory budú atraktívnejšie pre našich občanov, pezinský mikroregión a verme, že aj pre ostatných návštevníkov. Pomôže to vytvoriť lepšie podmienky na organizovanie náročnejších športových a kultúrnych podujatí. Prvou veľkou previerkou budú Majstrovstvá sveta v lukostreľbe akademikov, ktoré budú v našej obci v júni tohto roku. Organizuje ich obec s Lukostreleckým oddielom, Lukostreleckým zväzom a Asociáciou univerzitného športu. Robíme všetko pre úspešné zorganizovanie tohto vrcholného podujatia. Preto oslovujeme možných sponzorov, ktorí by mohli podporiť toto výnimočné podujatie. Ide o prezentáciu nášho regiónu. Ak vidíte zmysel propagácie vašej spoločnosti či firmy na našom svetovom podujatí, podporte jeho organizáciu. Kontakt: Obec Viničné, starosta obce, tel. 033/647 6103 alebo e-mail: obecnyurad@vinicne.sk.


Ohodnoťte článok: