V Pezinku je EPICENTRUM

Centrum voľného času / Marec 2006 / Prečítané 1635 krát
A určite hrozí aj zemetrasenie. Obavy o vlastné zdravie či životy však nie sú potrebné. Či možno áno?
Centrum voľného času so sídlom v Zámockom parku už dlho pociťovalo potrebu dať svojej činnosti tvár formou nového názvu a loga. Z tohto dôvodu vyhlásilo na vianočnej slávnosti súťaž o najlepší návrh loga. Z rúk „krúžkarov“, dobrovoľníkov a zamestnancov vyšlo niekoľko desiatok kresieb, ktoré boli začiatkom februára vyhodnotené. Vo veľkej konkurencii zvíťazila Kristínka Kráľová so svojou kresbou páriku detí, ktorý sa stal predlohou k novému logu.
Pre výberovú komisiu to nebolo vôbec ľahké rozhodnutie, keďže jedna celá miestnosť bola zavalená podnetnými nápadmi. Práve z tejto situácie, keď to v Centre vyzeralo ako po zemetrasení a ideami hýrila aj samotná komisia vyšiel nápad označiť naše doteraz bezmenné Centrum voľného času pojmom EPICENTRUM. Tento názov má vyjadrovať predovšetkým množstvo nápadov a myšlienok. Centrum chce týmto nielen svojimi aktivitami, ale aj názvom vyjadrovať, že je tu pre ľudí každého veku, ktorí sa chcú rozvíjať a byť kreatívni.
EPICENTRUM chce otriasať tradičnými prístupmi k výchove a vzdelávaniu a umožňovať Pezinčanom stretávať sa a aj sa kultúrne zapájať do rozvoja mesta. Prvé tri písmená nového názvu vyjadrujú i tri základné piliere centra: je to E – estetika, P – priateľstvo a I – inšpirácia. Týmto základným cieľom sú podriadené i všetky činnosti. Inšpiratívna tvorivá atmosféra sa má šíriť aj v ľudských vzťahoch, čo dokazuje i logo v tvare kruhu ľudí. Zostáva len dúfať, že túto novú tvár prijmete medzi seba a stanete sa jej súčasťou.

Ohodnoťte článok: