Prípravy na CIBULÁK 2006, Hviezdou bude klaun Elastic

Veronika Hanuliaková / Marec 2006 / Prečítané 1517 krát
Napriek tomu, že osemnásty ročník Medzinárodného divadelného festivalu CIBULÁK sa uskutoční až o tri mesiace, jeho hlavní organizátori z OZ P.R.D. majú už teraz plné ruky práce.
Cibulák už tradične ovládne naše mesto na sklonku prvého letného mesiaca. Začne už vo štvrtok 22. 6. a potrvá až do soboty 24.6. Okrem Domu kultúry sa bude diať predovšetkým v uliciach mesta, na nádvoriach, v parku a opäť prinesie do Pezinka skvelú a hlavne netradičnú zábavu pre malých aj veľkých.
V programe by sa tentoraz malo objaviť viac slovenských súborov. Účasť prisľúbilo napríklad Divadelné združenie z Partizánskeho. Hviezdou festivalu sa určite stane klaun, ktorý si hovorí Elastic a so svojou šou The Gag Man pricestuje na Cibulák z Belgicka. Prejav tohto míma by sme mohli tak trochu prirovnať k známemu talianskemu hercovi Begninimu. Ide o skutočného majstra improvizácie, hlásiaceho sa k dávnym cirkusovým tradíciám spontánnej burlesky. Každý okamih dokáže prekvapiť novými a novými nápadmi, ktorými si dokonale podmaní celé publikum. Predstavenie The Gag Man organizátori plánujú priamo na námestí.
Okrem kvalitných divadiel sa môžu návštevníci tešiť aj na literárnu sekciu, ktorú zastreší známe slovenské vydavateľstvo. Nebude chýbať ani filmová sekcia či dobrá hudba a tento ročník si na svoje prídu aj milovníci netradičných výtvarných foriem.
To všetko a ešte oveľa viac môžete očakávať na Cibuláku 2006. Viac informácii vám prinesieme v nasledujúcich číslach Pezinčana.

Ohodnoťte článok: