Keramické trhy o deň dlhšie

Marec 2006 / Prečítané 1553 krát
Prípravy na tohtoročné Keramické trhy sú už v plnom prúde. Novinkou je, že podujatie bude trvať tri dni 9. – 11. júna. Organizátori predpokladajú hojnú účasť keramikárov z celého Slovenska a Česka, pozvaní sú aj hostia zo Slovinska, Maďarska a Poľska.
Veľkým lákadlom minulého ročníka bol pokus o zápis do Guinessovej knihy prekordov v točení veľkej nádoby. Tento rok sa uskutoční súťaž viacerých družstiev, ktoré sa pokúsia minuloročný rekord – 110 cm vysoký špásovný džbán – prekonať.
Už tradične je pripravený bohatý sprievodný program. Druhý deň trhov bude spojený s Hradnými slávnosťami Pezinského panstva, ktoré vo večerných hodinách vyvrcholia Juniálesom so živou hudbou priamo na Radničnom námestí.
Dúfame, že sa podarí pripraviť znovu jedinečné podujatie, ktoré priláka nielen domácich, ale aj milovníkov keramického umenia z čo najširšieho okolia.
Bližšie informácie: Malokarpatské múzeum v Pezinku, ul. M. R. Štefánika 4, 902 01 Pezinok, tel. 033/641 2057, 641 3347, e-mail: muzeumpezinok@nextra.sk.

Ohodnoťte článok: