Pripravuje sa výstavba obchodného domu LIDL

Milan Oravec / Marec 2006 / Prečítané 2226 krát
Občania mesta ale i okolitých obcí sa dlhšie dožadovali, aby bol i v Pezinku obchodný dom LIDL, známy lacnejším tovarom. Táto obchodná spoločnosť, vlastniaca na Slovensku 59 obchodov v 49 mestách, mala záujem postaviť u nás obchodný dom, ale nedarilo sa jej nájsť vhodný pozemok.
Situácia sa zmenila potom, čo zišlo z výstavby predajne nábytku a elektra v obchodnej lokalite Sahara. O voľný priestor okamžite prejavil záujem práve LIDL.
Najskôr bolo treba zmeniť územné rozhodnutie, čomu sa bránilo TESCO, ktoré má na susednom pozemku hypermarket. Odvolací orgán (Krajský úrad v Bratislave) odvolanie TESCA zamietol, územné rozhodnutie bolo potvrdené a stalo sa pravoplatným. Vzápätí firma LIDL podala na Stavebný úrad v Pezinku žiadosť o vydanie stavebného povolenia na stavbu obchodného domu. Proti vydaniu stavebného povolenia znovu namietalo TESCO, ktoré podalo v zákonnej lehote odvolanie. Aj v tomto prípade s konečnou platnosťou musí rozhodnúť odvolací orgán.
V prípade, že LIDL stavebné povolenie získa, chce obchodný dom vybudovať do jedného roku.
 Námietky spoločnosti TESCO voči výstavbe OD LIDL v areáli Sahara Shopping Park súvisia s tým, že príchod konkurenčnej firmy do tejto lokality môže nepriaznivo ovplyvniť jej tržby.

Ohodnoťte článok: