Na margo jedného anonymu

Milan Oravec / Marec 2006 / Prečítané 1599 krát
Hoci sme už viackrát uviedli, že anonymné listy nebudeme uverejňovať, o jednom sa predsa len chceme zmieniť.
Anonymná čitateľka sa v ňom sťažuje, že nedostala od mesta byt, pritom sa odovzdávali nové byty na Zumberskej ulici. Píše, že do Pezinka sa prisťahovala s deťmi v nádeji, že tu dostane byt, ale jej ho nepridelili. V súčasnosti býva v prenajatom byte, ktorý je bez sociálneho zariadenia, bez kúrenia a je dosť vlhký. V jednej miestnosti sa tlačia traja ľudia.
Iste, sú to nevyhovujúce podmienky, avšak ako aj sama píše, vyradili ju zo zoznamu uchádzačov preto, že nespĺňala jedno z kritérií, býva v Pezinku len dva roky. Napriek tomu má ťažké srdce na tých, čo o prideľovaní bytov rozhodovali. Chyby vidí tiež v samotnom žrebovaní bytov a je presvedčená, že na mestskom úrade prekvitá rodinkárstvo a korupcia. Ona nepochodila vraj preto, že nemá na mastný úplatok. Žiadne dôkazy na to nemá, hovorí sa však o tom, a je známe, že bez vetra sa lístok na strome nepohne...
Čitateľka sa nepodpísala, ani nenapísala kontaktnú adresu, len dodala, že keď jej list neuverejníme, potvrdí sa názor, že spravodlivosť už ozaj vymrela.
Ťažko sa na takéto názory reaguje, keď argumenty sú postavené na vode. Kompetentní tvrdia, že kritériá na prideľovanie bytov sa uplatňovali u všetkých uchádzačov rovnako, schválilo ich mestské zastupiteľstvo a žiadosti posudzovala viacčlenná komisia. Záujemcov, ktorí spĺňali stanovené podmienky, bolo oveľa viac ako bytov, preto sa žrebovalo. Väčšina uchádzačov to uvítala, považovali to za transparentné. A o tom, či vládne na mestskom úrade korupcia, na to domnienka nestačí, to treba dokázať. To ale nevyriešia žiadne noviny, to prináleží vyšetrovateľom a súdom.

Ohodnoťte článok: