Chodníky pri Hypernove stále chýbajú

Marec 2006 / Prečítané 1506 krát
Keď som pred rokom a pol kritizovala v Pezinčanovi skutočnosť, že do hypermarketu Hypernova je veľmi zlý prístup pre chodcov, myslela som si, že niekto sa s tým bude vážne zaoberať. Môžem povedať, že ani po takom dlhom čase sa v prospech chodcov nezmenilo nič.
Prístup zo Seneckej ulice je priam nemožný, najmä pre starších ľudí a matky s kočíkmi. Ľudia, keď sa chcú dostať k obchodu musia vychádzať na štátnu cestu do protismeru hustej automobilovej premávky, čo je pochopiteľne pre nich veľmi nebezpečné. Komplikovaný prístup pre chodcov je aj zo Šenkvickej ulice, chodci musia povedľa obchodu prechádzať po ceste, ohrozovaní prechádzajúcimi autami.
Vôbec sa nečudujem, že obchod už odmietli mnohí Pezinčania navštevovať, keď je zo strany prevádzkovateľa nezáujem tento problém riešiť. Každý zdravý človek predsa pochopí, že k takémuto veľkému obchodu musia byť bezpečné prístupové chodníky. Nerešpektovať to znamená pohŕdať zákazníkom.
Možno sa opýtate, kto to má riešiť. Samozrejme, že najväčší záujem má mať obchod, aj keď mesto tiež nie je úplne bez viny, predsa sa vyjadruje k projektom a potom, má mať tiež záujem, aby občania boli spokojní a mali pocit bezpečnosti.


Ohodnoťte článok: