Budú variť kapustnicu a gúľať sudy

Milan Oravec / Marec 2006 / Prečítané 1766 krát
 Prvého apríla sa uskutoční v našom meste (na Radničnom námestí) ďalšie atraktívne podujatie – III. ročník festivalu Kapustnica 2006. O bližšie informácie sme požiadali hlavného organizátora Milana Bejdáka.


l Predchádzajúce dva ročníky festivalu Kapustnica ste organizovali v Modre. Čo vás viedlo zmeniť miesto konania?
– Boli to určité dôvody o ktorých nechcem hovoriť. Rozhodli sme sa pre Pezinok a s tunajšími podmienkami sme spokojní.
l Koľko súťažných družstiev očakávate?
– Súťažiť vo varení kapustnice by malo asi dvadsať družstiev, v čase keď robíme tento rozhovor nie sú prihlášky ešte uzatvorené.
l Ako bude vyzerať vlastná súťaž?
– Variť sa začne o 10.00 hodine, ochutnávka je plánovaná o 12.30 hod., vyhlásenie výsledkov bude o 14.30 hod. O tom, kto získa titul šampióna a stane sa držiteľom pohára CAPusta – CAP rozhodne odborná komisia. Na hodnotení sa budú však podieľať i návštevníci podujatia, ktorí budú výrobky našich súťažiacich ochutnávať. Družstvo, ktoré dostane najviac žetónov za porcie kapustnice, získa cenu primátora Miss sympatia KAPUSTNICA. Pripravené sú aj ceny partnera festivalu Lexmark (tlačiareň) a VINO GALLERY (pohostenie vo vinárni za 3 tisíc Sk).
l Koľko návštevníkov na podujatí očakávate?
– V Modre chodilo 500-600 ľudí z celého regiónu. Myslíme si, že minimálne toľko príde aj v Pezinku. Súťažiacim sme dali tentokrát podmienku, že musia navariť aspoň 40 litrov kapustnice, aby sa na všetkých ochutnávačov ušlo. V minulosti sme mali s tým problémy, niektorí súťažiaci prišli s 15 litrovými kotlíkmi a z takéhoto malého množstva sa mnohým neušlo.
l Rátate aj so sprievodnými akciami, či novinkami oproti predchádzajúcim ročníkom?
– Novinkou budú prvé majstrovstvá Slovenska v guľaní sudov na čas. Táto atraktívna súťaž bude počas varenia od 10.30 hod. Na podujatí bude účinkovať ľudová hudba zo Šenkvíc. Po súťaži sa uskutoční degustácia vín vo VINO GALLERY na Radničnom námestí č. 1.


Ohodnoťte článok: