Máme novú kráľovnú vína

redakcia / Marec 2006 / Prečítané 1975 krát
Tohtoročná Kráľovnou vína, 18-ročná Pezinčanka Zuzana Čierna (v strede), študentka Strednej vinársko-ovocinárskej školy v Modre. Vľavo je druhá vicemiss, 19-ročná Eva Jakušová z Pezinka a vpravo 18-ročná Lucia Slezáková z Limbachu, ktorá sa stala druhou vicemiss.

   V piatok 24. marca sa skončila v Malokarpatskom regióne vláda kráľovnej vína Veroniky Sobotovej z Vištuka, ktorá sa týmto titulom hrdila jeden rok.
O novej kráľovnej vína sa rozhodovalo po štvrtýkrát v súťaži, ktorá pozostáva z dvoch častí: neverejnej, kde dievčatá museli preukázať svoje schopnosti v znalostiach a praktických zručnostiach a verejnej za účasti divákov, pozostávajúcej z pozvánky do regiónu či svojho bydliska, voľnej disciplíny a ťahaní vína heverom.
Desaťčlenná porota napokon vybrala spomedzi ôsmich súťažiacich Pezinčanku Zuzanu Čiernu, ktorá získala titul Kráľovná vína. Prvou vicemiss sa stala Lucia Slezáková z Limbachu a druhou Pezinčanka Eva Jakušová, ktorá zároveň získala aj titul Miss sympatia, o ktorom rozhodli diváci.


Ohodnoťte článok: