Lukjanec spomína

pr / Február 2006 / Prečítané 2347 krát
   Denník Šport uverejnil vo štvrtok 26. januára rozsiahly rozhovor s Andrejom Lukjancom, bývalým basketbalistom Pezinka. Rodák z ukrajinského Mariupoľu prišiel do nášho mesta v roku 1990 a ako hráč tu pôsobil dvanásť rokov. Toto 36-ročné krídlo bolo pri všetkých najvýznamnejších úspechoch pezinského basketbalu. Získal s ním sedem titulov majstra SR, trikrát vyhral Slovenský pohár, získal aj bronzovú medailu z posledného ročníka federálnej ligy. V pezinských farbách odohral aj nespočet zápasov v európskych pohároch. Neskôr pôsobil v Rakúsku, Maďarsku a Českej Republike. V súčasnosti hrá za Casta SPU Nitra.
V spomínanom článku sa Andrej vyznal aj zo svojich spomienok na Pezinok:
"Bola to úžasná partia. V Pezinku som prežil všetko, čo človeka môže asi v živote stretnúť. Radosť z titulov. Vstup na európsku pohárovú palubovku. Atmosféru, akú dokázali utvoriť iba naši fanúšikovia. Aj búrlivé noci a ťažké-preťažké rána po nich. Radosť na palubovke i v živote. Objavovanie samého seba, spoznávanie priateľov, i tých na druhej strane. Aj sklamania. Poučenia, životné facky na obe líca, ale aj podanie pomocných rúk."
V ďalšej časti článku sa Lukjanec snažil vyjadriť čo preňho Pezinok znamená:
"Pezinok? Nie som taký výrečný, aby som slovami vypovedal, čo pri tom cítim. Nebol to profesionálny klub v pravom slova zmysle. Skôr mal v sebe akúsi domácu atmosféru. Nikde inde som sa s takou nestretol. Pripomínalo mi to domov. Ako keď ráno vstanete, v pyžame prejdete zo spálne do kuchyne a sadnete si k šálke čaju."

Ohodnoťte článok: