Športovcami roka Randl a Horáková

pr / Február 2006 / Prečítané 2497 krát

 

  Vo štvrtok 16. februára sa na mestskom úrade uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie ankety o najlepšieho pezinského športovca roku 2005. Anketu mali už tradične pod patronátom Komisia športu a mládeže pri mestskom zastupiteľstve a mesačník Pezinčan. Športovcov privítal a za minuloročné úspechy im v mene mesta poďakoval primátor Oliver Solga. Úspechy ocenených športovcov ocenil vo svojom príhovore aj predseda Komisie športu a mládeže Justín Sedlák.
Najúspešnejším pezinským športovcom v roku 2005 sa stal 18-ročný džudista Milan Randl. Člen 1. Judo clubu Pezinok obsadil v minulom roku 5. miesto na majstrovstvách Európy džudistov do 23 rokov v Kyjeve, vyhral tiež jeden z juniorských turnajov A-kategórie. Stal sa aj majstrom Slovenska juniorov i seniorov. Nasledujúcich päť miest v rebríčku ankety obsadili členovia Karate-kickbox klubu Pezinok – 2. miesto získala dvojnásobná bronzová medailistka z MS v kickboxe v Niagara Falls Svatava Špániková a 3. miesto tiež účastník týchto MS Michal Peniak. Karate-kickbox klub sa stal aj najúspešnejším pezinským seniorským kolektívom. Ocenení boli aj 1. Judo club Pezinok a Klub orientačného behu Sokol Pezinok.
V juniorskej kategórii dominovali členovia Karate-kickbox klubu Pezinok. Zvíťazila dorastenecká majsterka Európy z minulého roku Alexandra Horáková. Okrem titulu európskej šampiónky si veľmi cení účasť na majstrovstvách sveta v Niagara Falls kde sa síce neumiestnila ale už len prebojovať sa tam bolo veľmi ťažké. Saša získala v minulom roku tiež dva tituly majsterky Slovenska. Druhé miesto obsadila Zuzana Gregušová a na treťom mieste sa umiestnil Michal Greguš. Spomedzi kolektívov získal najvyššie ocenenie 1. Judo club, ďalšie priečky obsadili Tanečné centrum Charizma a PŠC Pezinok.
Po vyhodnotení výsledkov a odovzdaní cien pozval primátor všetkých prítomných športovcov a trénerov na malé občerstvenie do mestskej vínotéky, kde pri slávnostnom prípitku zazneli z úst trénera mladých futbalistov PŠC Pezinok JUDr. Juraja Markoviča v mene ocenených športovcov pochvalné slová na adresu primátora a predstaviteľov mesta nielen za zorganizovanie podujatia, ale najmä za všestrannú podporu športu a spoluprácu Mesta a športových klubov, ktorú považuje za najlepšiu aj z dlhodobého časového horizontu.

 JEDNOTLIVCI – SENIORI 
1. Milan Randl, 1. Judo club Pezinok
2. Svatava Špániková, Karate-kickbox klub Pezinok
3. Michal Peniak, Karate-kickbox klub Pezinok
4. Andrej Palčík, Karate-kickbox klub Pezinok
5. Marek Mistrík, Karate-kickbox klub Pezinok
6. Andrea Šišková, Karate-kickbox klub Pezinok
7. Pavol Jurčík, 1. Judo club Pezinok
8. Karol Alföldy, 1. Judo club Pezinok
9. Marek Valovič, 1. Judo club Pezinok
10. Peter Valka, (stolný tenis)

 JEDNOTLIVCI – JUNIORI
1. Alexandra Horáková, Karate-kickbox klub Pezinok
2. Zuzana Gregušová, Karate-kickbox klub Pezinok
3. Michal Greguš, Karate-kickbox klub Pezinok
4. Rajsa Omarová, 1. Judo club Pezinok
5. Peter Kocourek – Nikola Marešová, TC Charizma
6. Pavlína Lačoková, KOB Sokol Pezinok
7. Branislav Iró, KOB Sokol Pezinok
8. Matej Vinohradský, 1. Judo club Pezinok
9. Miroslav Virgovič, 1. Judo club Pezinok
10. Lukáš Somík – Petronela Pivarčiová,TC Charizma

 KOLEKTÍVY – SENIORI
1. Karate-kickbox klub Pezinok
2. 1. Judo club Pezinok
3. Klub orientačného behu Sokol Pezinok

 KOLEKTÍVY – JUNIORI
1. 1. Judo club Pezinok
2. Tanečné centrum Charizma
3. PŠC Pezinok


Ohodnoťte článok: