V Pezinku sa plávalo non-stop celých 24 hodín, Utvorili vynikajúci rekord

IS / Február 2006 / Prečítané 2019 krát

Prvý a posledný úsek plaveckej štafety plávali zástupcovia primátora Juraj Pátek a Jozef Chynoranský.

   PEZINOK – Prvý feburárový piatok a sobota v Pezinku patrila plavcom, rekreačným i tým náročnejším vyznávačom či milovníkom tohto športu. V piatok na pravé poludnie odštartoval primátor mesta Oliver Solga plaveckú 24-hodinovú nonstop štafetu.
Cieľom rekordmanského podujatia bolo zapojiť do športovania čo najväčší počet plavcov. Každý z nich preplával minimálne jednu dĺžku 25-metrového bazénu. Tí zdatnejší si trúfli aj na viac, napríklad 55-ročná Klaudia Korvína zaplávala presne jeden kilometer. Vo vode sa objavil aj slovenský herec Ján Króner, na záver sa prišiel pozrieť moderátor Richard Vrablec.
Organizátori akcie Mestský úrad, Mestská plaváreň a najmä Študentský parlament v Pezinku zaregistrovali aj najväčší vekový rozdiel 82 rokov medzi 90-ročným Alfrédom Bollardom a 8-ročnou Kamilkou Polákovou. Z najväčšej diaľky si prišiel po pamätný list Vladimír Hudec z Banskej Bystrice.
Na 60. kilometri doplávali asi hodinu pred záverom rekordu dve členky Študentského parlamentu Alica Danielišová a Silvia Nunvářová. Prvými a zároveň poslednými plavcami v pezinskom bazéne boli zástupcovia primátora Juraj Pátek a Jozef Chynoranský, ktorí plávali spolu desaťkrát a nemalou mierou sa podieľali na úspešnom rekorde. Úspešnom preto, lebo sa do tohto 24-hodinového plaveckého maratónu zapojilo 348 účastníkov, ktorí odplávali 2 485 dĺžok dvadsaťpäť-metrového bazéna. Dovedna tak vo vode absolvovali presne 62 km a 125 metrov.
Svoj podiel na tomto rekorde má aj dvojica Marcel Mokrý s 2,5 ročným synom Lukášom. V náručí s potomkom preplávali otec a syn 50 metrov. Ceny si prevzali okrem najstaršieho a najmladšieho účastníka aj najrýchlejšia plavkyňa Petra Benkovská, a Miroslav Horák za najoriginálnejšie plavky. Našiel sa aj jeden plavec, čo absolvoval svoj úsek s plávacím kolesom.
Pezinčania i ostatní účastníci sa tak postarali o zápis ustanovujúceho rekordu v tejto disciplíne a primátor Oliver Solga prevzal od rozhodcu Igora Svitoka za tento pozoruhodný výkon aj certifikát slovenských rekordov.                           


Rekordný výkon potvrdil rozhodca Igor Svitok.

 


Ohodnoťte článok: