Prečo neboli odhrnuté cesty?

Gabriela Ondríková / Február 2006 / Prečítané 2046 krát
Chcela by som vás upozorniť na každoročný problém so snehom a neodhrnutými cestami medzi Pezinkom a Bratislavou. Naisto je to tak minimálne od roku 1992, keď som sa presťahovala do Pezinka a každodenne dochádzam do práce do Bratislavy.
Ráno 8. februára po celodennom snežení v predchádzajúcom dni, nebola odhrnutá hlavná cesta medzi Pezinkom a Bratislavou. Z Pezinka sme vychádzali o 5.30 hod., našťastie bolo na ceste málo áut. Keďže však cesta nebola odhrnutá, boli sme odkázaní na jazdu v jednom jazdnom pruhu. Rýchlosť bola daná vozidlom na čele kolóny. Neviem si predstaviť, kde by sme sa vyhli, keby išlo vozidlo rýchlej zdravotnej služby, polície alebo požiarnikov. Nechápem, že nemali čas kompetentní v noci odhrnúť aspoň hlavné cesty na Bratislavu.
Rovnako cesta popod vinohrady pri sídlisku Sever nebola odhrnutá. Myslím si, že každý zdravý človek pochopí v prvom momente neodhrnuté chodníky a cesty na sídliskách, ale hlavný ťah? Frázy ako: "Robili sme čo sa dalo", "Nie sú peniaze" alebo "Sneženie nás zaskočilo" neobstoja.
Nedali by sa pri odpratávaní snehu využiť aj naši nezamestnaní občania alebo iné skupiny a jednotlivci? Veď, keď sa začnú tie kopy snehu v uliciach topiť, budú plné kanály, vyvierajúca voda na cestách a chodníkoch, ošpliechaní chodci, zatopené pivnice a domy...
Viem, že takýchto listov máte určite veľa, neviem či to pomôže, ale chcela som aspoň vyjadriť svoje rozhorčenie a upozorniť na to, čo je dlhoročným problémom Pezinčanov.

Ohodnoťte článok: