Najlepšou kickboxerkou Slovenska v roku 2005 Svatava Špániková

Milan Oravec / Február 2006 / Prečítané 3032 krát
V Banskej Bystrici začiatkom februára vyhlásili najlepších kick-boxerov roka 2005 v Slovenskej republike. Prestížne ocenenie Najlepší kickboxer roka získala slovenská reprezentantka, Pezinčanka Svatava Špániková.
Slovenský zväz v kickboxe pri určovaní poradia zobral do úvahy vynikajúce výsledky pretekárky klubu Karate-kickbox Pezinok, z ktorých najvýznamnejšie boli dva tituly majsterky Európy a strieborná medaila z Majstrovstiev Európy v Bratislave a dve bronzové medaily zo svetového šampionátu v Kanade. Získať dve medaily v semikontakte a lightkontakte na majstrovstvách sveta sa okrem S. Špánikovej doteraz nepodarilo žiadnej slovenskej pretekárke. Na ďalších dvoch miestach sa umiestnili Martin Navrátil (dvojnásobný majster Európy, na MS nezískal medailu) a Juraj Hoppan (majster Európy a bronzový z majstrovstiev sveta).
Zastúpenie sme mali aj medzi najlepšími juniorskými kickboxermi – Pezinčanka Alexandra Horáková z Karate-kickbox klubu Pezinok obsadila druhé miesto. Trénerom úspešných kickboxeriek je Miroslav Horák.

Ohodnoťte článok: