Peniaze zo zbierky použijú na pomôcky

Milan Oravec / Január 2006 / Prečítané 2122 krát
Slávnostné odovzdanie peňazí z verejnej zbierky s názvom Pomôžte si sami sa uskutočnilo 9. januára v Špeciálnej základnej škole v Pezinku na Komenského ul.
Riaditeľ školy Ladislav Vyberal prevzal od organizátorov zbierky zo spoločnosti TESCO a Slovenskej humanitnej rady symbolický šek na sumu 138 665 Sk. Tieto peniaze sa vyzbierali v pezinskom hypermarkete Tesco v závere minulého roka od dobrovoľných darcov z radov zákazníkov.
Do zbierky bolo zapojených asi 100 dobrovoľníkov, študentov stredných škôl, prevažne z modranského gymnázia. Pomáhali aj pracovníci a podporovatelia ŠZŠ, pracovníci Tesca a prevádzky VÚB.
"Peniaze zo zbierky nám ozaj veľmi pomôžu, chceme zakúpiť rehabilitačné pomôcky, pomôcky pre odbornú učebňu, audiotechniku. Z prostriedkov, ktoré dostávame od štátu si to nemôžeme dovoliť. Chcel by som využiť túto príležitosť a poďakovať sa všetkým darcom, dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na zbierke, hlavným organizátorom – spoločnosti Tesco a Slovenskej humanitnej rade ako aj Mestu Pezinku za pomoc," povedal nám riaditeľ školy L. Vyberal.
Radosť z úspešnej zbierky a pomoci pezinskej škole mal aj prítomný nový riaditeľ HM Tesco Pezinok Ľ. Lesnák, ktorý prisľúbil pomoc ŠZŠ aj v budúcnosti.

 

   Na slávnostnom odovzdávaní symbolického šeku v sume takmer 140 tisíc Sk sa zúčastnili: zľava – Ľuboš Lesnák, riaditeľ HM Tesco Pezinok, Eva Lysičanová, riaditeľka úradu Slovenskej humanitnej rady, Oliver Solga, primátor Pezinka a Ladislav Vyberal, riaditeľ Špeciálnej ZŠ.