Vďaka za starostlivosť

Ivan Goljer / Január 2006 / Prečítané 2032 krát
Jeseň života je tvrdá realita, život sa s nikým nemazná. Človek sa dožije vyššieho veku, ale s tým sú spojené starosti, ako ďalej. Lekár určí diagnózu: staroba, a s ňou prichádzajú tiež problémy – nevládnosť, skleróza, orientácia a veľakrát i odkázanosť na pomoc druhých. Žijeme v uponáhľanom svete. Deti majú s opaterou problémy, veď sami musia čeliť mnohým prekážkam, ako udržať svoju rodinu. Sú prípady, že niektorí starí ľudia stratia dôveru sami v seba. Tieto slová odzneli od mnohých, keď sme sa dočítali v Pezinčanovi č. 10, že došlo k zámene majetku Poliklinika a Stredisko sociálnych služieb na Hrnčiarskej ulici. Čo bude s tými, čo využívajú poskytované služby – obedy z vývarovne tohto strediska? Prišiel 16. december a služby sa skončili. Povedali nám, že celá vývarovňa sa sťahuje po rekonštrukcii do nového objektu na Hrnčiarskej 44, čo sa 9. 1. 2006 i stalo. Bolo to neuveriteľné v takom krátkom čase zabezpečiť stravovanie v nových priestoroch.
Dovoľte nám poďakovať sa všetkým pracovníkom, ktorí spolupracovali na tejto prestavbe. Ďakujeme najmä pracovníčkam tohto zariadenia, že svojím prístupom k práci dokázali pripraviť v takom krátkom čase tieto nové priestory. Ďakujeme im za ich prístup k nám všetkým. Vytvárajú nám teplo domova a pripravujú pre nás to, čo najviac potrebujeme – kvalitnú teplú stravu. Bezvládnym dôchodcom dokonca túto stravu donášajú domov. Za to patrí úprimná vďaka aj primátorovi Oliverovi Solgovi. Poskytovaním týchto služieb nám Mesto pomáha prekonávať ľahšie jeseň nášho života.

V novej výdajni stravy pre dôchodcov na Hrnčiarskej ulici 44 vydávajú denne 70 obedov, vyše stovky rozvážajú priamo do domácností a do Opatrovateľskej služby na Komenského ulici.

 


Ohodnoťte článok: