Názory mladých ľudí na Vinobranie

Milan Oravec / Január 2006 / Prečítané 1803 krát
Aj keď už pomaly začínajú prípravy Vinobrania 2006, vrátime sa ešte k tomu vlaňajšiemu. Vyberáme z názorov mladých ľudí, ktoré vzišli z prieskumu, ktorý organizoval Študentský parlament v Pezinku. Zapojilo sa doň 209 žiakov a študentov pezinských základných a stredných škôl.
Respondenti odpovedali na päť otázok, štyri sa týkali Vinobrania, piata bola všeobecná.
Pri otázke, ako hodnotíte Vinobranie podľa vybraných hľadísk, najväčšia spokojnosť bola s výberom termínu, ale aj organizačným zabezpečením a programom. Mladí ľudia neboli spokojní s dopravou, parkovaním a čistotou v meste.
Z programov sa im najviac páčilo vystúpenie finalistky SuperStar Zdenky Prednej a koncerty hudobných skupín. Takmer štvrtine respondentov sa páčil celkový program, spokojní boli aj s ohňostrojom.
Negatívne hodnotili preplnené centrum mesta, veľa ľudových tancov (požadujú viac moderných pre mládež), množstvo smetí a málo smetných nádob. Pripomienky mali tiež k tomu, že v uliciach bolo veľa opitých ľudí, v alegorickom sprievode chýbal Limbach (pozvanie od organizátorov však dostali všetky obce z regiónu), v stánkoch a na kolotočoch boli vysoké ceny.
Respondenti navrhujú v budúcnosti zaradiť do programu Vinobrania viac známych hudobných skupín a modernej hudby, začiatok presunúť už na štvrtok (doterajšie tri dni sa im zdajú málo), zvýšiť počet stánkov, rozšíriť dianie aj mimo centra mesta, viac hygienických zariadení, autobusov, sedenia, väčšiu čistotu.
Na poslednú otázku, čo mladým ľuďom v Pezinku najviac chýba, boli tieto odpovede: viac diskoték, diskohala, nočné disko, viac kultúrnych podujatí a klubov pre mladých, ihrísk a športovísk, ľadová plocha, McDonald, letné kúpalisko, viac nových kníh v knižnici, rozšírenie autobusovej a vlakovej dopravy najmä v neskorších nočných hodinách a iné.

Ohodnoťte článok: