Dva medailové víkendy pezinského džuda

mt, pr / December 2005 / Prečítané 3233 krát
Muži na titul opäť nedosiahli, dorastenci ho získali s prevahou

  Džudistom 1. JC Pezinok opäť neprialo šťastie a vo finále play off 1. SNL nezískali vytúžený titul. Po minuloročnom bronze tentokrát síce zápasili vo finále a získali strieborné medaily, ale ich ciele boli vyššie. Je to už piata medaila pre 1. JC Pezinok v poradí od roku 2001, z toho štvrté striebro.
Dramatický finálový večer v sobotu 26. novembra v banskobystrickej hale na Štiavničkách sa začal semifinálovým bojom Pezinčanov s Trnavou. Naši ľahko zvíťazili 4:1, keď body pre naše farby získali Alföldy (do 60 kg), Randl (do 81 kg), M. Tománek (do 90 kg) a Jurčík (do 100 kg). V druhom semifinále zdolala domáca Dukla Sláviu STU Bratislava 4:3.
V súboji o 3. miesto zdolala Slávia STU Trnavu 5:2 a potom sa už začalo finále. Naši doň vstúpili vynikajúco. Domáci neobsadili najnižšiu váhovú kategóriu a po víťazstve Kubena v kategórii do 66 kg sme viedli už 2:0. V ďalších zápasoch však podľahli Valovič a J. Tománek svojim súperom a bolo vyrovnané. Po remízovom boji Randla podľahli v ďalších zápasoch Jurčík Minárikovi a český džudista v našich farbách Schottl Pálkovácsovi a naši napokon prehrali 2:4. Konečné poradie: 1. Dukla B. Bystrica, 2. 1. JC Pezinok, 3. Slávia STU Bratislava, 4. Slávia Trnava.
Ako videl finále šéftréner pezinských džudistov Jozef Tománek st.?
"Do play off sme po troch ligových kolách postúpili z prvej priečky s päťbodovým náskokom, pritom sme prehrali len jeden zápas. Vo finálovom zápase s Duklou sme sa snažili postaviť všetky váhové kategórie, takže sme posúvali niektorých chlapcov o váhovú kategóriu vyššie. To v konečnom dôsledku spôsobilo, že J. Tománek ml., M. Randl a P. Jurčík prehrali svoje zápasy. Prekombinovanie zostavy sa tentokrát nevyplatilo, o to viac nás to mrzí, že opäť práve na play off."
O týždeň skôr, v sobotu 19. novembra, vynikajúco zabojovali dorastenci 1. JC Pezinok na záverečnom kole národnej dorasteneckej ligy v Trnave a získali titul majstra Slovenskej republiky. V celkovom hodnotení predstihli druhé Michalovce o 56 a tretiu Žilinu o 112 bodov. Výkon celého družstva v záverečnom kole vyzdvihol aj klubový šéftréner Jozef Tománek. K úspechu mladým džudistom blahoželal tiež primátor mesta Oliver Solga.


Dorastenci 1. JC Pezinok, majstri Slovenska 2005 – horný rad zľava: Jakub Čupka, Emil Cino, Tomáš Meleg, Miroslav Virgovič, Matej Čupka, Martin Zagorov, dolný rad zľava: Geverg Hakobian, Michal Kukumberg, Adam Uherek, Tomáš Sarka.


Ohodnoťte článok: