Voľby do VÚC

Milan Oravec / December 2005 / Prečítané 3714 krát
V sobotu 26. novembra sa uskutočnili na Slovensku regionálne voľby do krajských samospráv. Charakterizovala ich veľmi nízka, 18-percentná volebná účasť.
Z volebnej miestnosti v MŠ na Vajanského ul.  V Bratislavskom kraji kandidovalo do 50-členného zastupiteľstva 399 kandidátov. Zvolení boli 27 kandidáti koalície SDKÚ-SMK-DS-ANO-SZS, 11 koalície Smer-SF-HZD, 6 KDH, 2 OKS, 2 Nezávislého fóra a 2 nezávislí. Na voľbách v našom kraji sa zúčastnilo 14,45 perc. zapísaných voličov.
V pezinskom okrese, ktorý tvoril jeden volebný obvod, kandidovalo 37 kandidátov na päť poslaneckých miest. Na kandidátnej listine bolo dvadsať Pezinčanov. Za poslancov boli zvolení štyria Pezinčania – Oliver Solga, Jozef Chynoranský, Richard Demovič, Jana Pešková a Modran Vladimír Medlen. Na voľbách sa v okrese zúčastnilo 12,38 perc. voličov. V Pezinku k urnám prišlo 15,97 perc. voličov.
Z deviatich kandidátov na predsedu Vyššieho územného celku boli v prvom kole najúspešnejší Vladimír Bajan (41 perc.) a Ľubo Roman (30,4 perc.). Keďže žiadny kandidát nezískal potrebných 50 percent hlasov zúčastnených voličov, prví dvaja kandidáti postúpili do 2. kola, ktoré sa konalo 10. decembra (píšeme o ňom na inom mieste).


Mgr. Oliver Solga Ing. Jozef Chynoranský MUDr. Richard Demovič Ing. Jana Pešková


Ohodnoťte článok: