Ako chutilo v Rakúsku

Ing. Eva Lupová / December 2005 / Prečítané 1984 krát
V rámci projektu Aj partnerstvo ide cez žalúdok skupina odborníkov z oblasti gastronómie a turizmu z Pezinka absolvovala 7. decembra testovaciu exkurziu v troch reštauráciach v partnerskom rakúskom meste Neusiedl am See. Každý z účastníkov mal za úlohu prostredníctvom jednotného formuláru zhodnotiť úroveň konzumovaného jedla a služieb v navštívenom zariadení. Päľbodovou stupnicou sa posudzovali tieto kritériá: exteriér prevádzky, prvý dojem, interiér, čistota reštaurácie, profesionalita personálu, jedálne lístky, konzumované jedlo, úroveň jeho servírovania, forma platby a doplnkové služby.
Poznatky z tejto akcie budú môcť využiť Pezinčania pri zlepšovaní práce svojich prevádzok a výsledok hodnotenia dostanú k dispozícii rakúske firmy ako spätnú väzbu od slovenských hostí. Hoci sa o službách v rakúskych reštauráciach hovorí, že sú jednými z najlepších, aj u nich je čo zlepšovať. Len pre zaujímavosť, napr. pri spomínanej akcii sa naši "hodnotitelia" stretli s nevyprázdnenými popolníkmi, jedálnými lístkami iba v nemčine a pod. Podrobnejšie výsledky budú zverejnené v časopise Pezinský podnikateľ.
Obdobnú testovaciu exkurziu urobili gastronómovia z Neusiedl am See v Pezinku 14. decembra. Navštívili osem našich reštaurácií, ktoré sú súčasťou Kulinárskeho chodníčka. Jej výsledky dostanú naši prevádzkovatelia ako zdroj inšpirácie pre svoju ďalšiu prácu.

Ohodnoťte článok: